Haber

Ürdün, Mısır ve Irak Dışişleri Bakanları İşbirliği ve Koordinasyonu Konuştu

Ürdün, Mısır ve Irak Dışişleri Bakanları, 3 ülkenin üzerinde anlaşmaya vardığı işbirliği, uyum ve projelerin tamamlanması konularını görüştü.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri Bakanı Aymen es-Safedi, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Shukri ve Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Mısır’ın başkenti Kahire’de bir meydana geldi.

İşbirliği ve ortak uyum geliştirmenin önemine vurgu yapan bakanlar, üçlü işbirliği mekanizması kapsamında ortak çıkarlara hizmet eden mutabık kalınan projeleri tamamlama arzusunu vurguladılar.

Bakanlar, üç ülkeyi bir araya getiren tarih ve ortak çıkarlar üzerine kurulu üçlü işbirliği mekanizmasının önemini vurguladılar.

Pek çok değerli sektörde iş birliğini derinleştirmek amacıyla üçlü mekanizmanın kurulduğunu belirten bakanlar, bölgeye yeterli yansımaları olacak ekonomik entegrasyonun sağlanabileceğine değindi.

Bakanlar, önceki projelerin uygulama adımlarını ve işbirliğini geliştirmeye yönelik kararları takip etmek için acil bir toplantı yapmak üzere üst düzey yetkilileri atama konusunda anlaştılar.

Üç ülke arasında Mısır’ın ev sahipliğinde bir zirve düzenlenmesi konusunda mutabık kalan bakanlar, bu zirveye hazırlanmak için Eylül ayında yapılacak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu oturumunun ortasında bir araya gelme kararı aldı.

cihanbeyliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu