Haber

Ümit Erdim, Öğrencisine Şiddetle Taciz Eden Öğretmen Davasında Geri Adım Atmadı

Oyuncu Ümit Erdim, geçtiğimiz yıllarda 10 yaşındaki öğrencisini okul koridorlarında vahşice taciz eden Öğretmen Ali İstek Yücel’e yönelik ‘aşağılık’ ve ‘namussuz’ gibi ifadeler kullanmıştı.

Görevden uzaklaştırılan ve hapis cezasına çarptırılan söz konusu şahıs, Ümit Erdim’e hakaret davası açtı!

Geçtiğimiz yıllarda Ali Dilek Yücel isimli öğretmenin 10 yaşındaki öğrencisine acımasızca şiddet uyguladığı görüntüleri infial yaratmıştı.

Öğrencisine yönelik zalimce darbeden bahseden kişi hem görevden uzaklaştırıldı hem de hapis cezasına çarptırıldı.

Bu çirkin sahnelere tepki gösteren isimlerden biri de oyuncu Ümit Erdim oldu. Erdim, Ali İstek Yücel’e “Sen şerefsiz, ahlaksız, aşağılık bir yaratıksın” sözleriyle tepki göstermişti.

Tüm bu yaşananların ardından söz konusu kişi, Ümit Erdim’e hakaret davası açtı. Avukatıyla birlikte adliye önünde açıklama yapan Erdim, “sözünün arkasında durduğunu” vurgulayarak, “uzlaşma talebini reddettiğini” söyledi.

Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Erdim, şunları söyledi:

Erdim, “Öğretmenlik mesleği bu kadar çürük yumurtalarla kutsallığından bir şey kaybetmez. Ben 30 yıl milletine ve devletine hizmet etmiş Kadriye Öğretmen’in oğlu, Gülay Hanım’ın da damadıyım. 25 yıl görev yaptı.”

‘Dava sürecinden çıkacak her türlü sonucu kabul etmeye hazırım. Sözümün arkasındayım. Kameraların önünde bir şey söylemek istemiyorum ama sanırım biraz söyledim değil mi?’ sözleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu