Haber

Türkiye İsrail’le enerji anlaşmalarını askıya aldı

İsrail’in Gazze’de başlattığı vahşet devam ediyor…

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 19’uncu günde artarak devam ederken, Türkiye İsrail’e karşı her geçen gün artan tepkilerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip, bugün AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamalarda İsrail’i sert sözlerle eleştirdi.

“Bütün projeleri iptal ettik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben hayatımda bir kez Netanyahu denen adamın elini sıktım. Kendi evimizde, Türkevi’nde. Niyetimiz iyiydi ama o iyi niyetimizi suiistimal etti. İsrail’e gitme projemiz vardı, iptal edildi, biz yaptık. gitmeyecek.”dedi.

Yeni gelişmeler yaşandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında İsrail’i sert bir şekilde eleştirmesinin ardından yeni gelişmeler yaşandı.

Enerji işleri durduruldu

Bloomberg’in haberine göre Türkiye, İsrail ile Doğu Akdeniz’deki arama faaliyetlerini ve boru hattı çalışmalarını askıya aldı.

Habere göre; Doğu Akdeniz’de doğalgaz arama faaliyetleri ve boru sınır çalışmaları konusunda İsrail ile ikili görüşmelerde bulunmak üzere bu ülkeye giden Enerji ve Konvansiyonel Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da programını iptal etti.

Enerji anlaşmaları yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta New York’ta gerçekleştirilen 78. Birleşmiş Milletler Genel Heyeti ziyaretinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İsrail ile enerji sondaj çalışmalarına başlayacağız. Sadece Türkiye’ye değil, Türkiye’den Avrupa’ya da enerji nakil hatları işletmeye başlayacağız.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu