Haber

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Kadir Gecesi münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, büyük kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Ramazan ayının en nadide gecesi olan Kadir Gecesi’ni tebrik etti.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Peygamber Efendimiz (SAV) tarafından bin aydan daha güzel olarak müjdelenen gecenin gece olduğunu vurgulayan Önder Pekyatımcı, yaptığı açıklamada şu cümlelerle devam etti:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluştur; Gönüllerimizi inşa eden ve ihya eden mübarek Ramazan ayına veda etmeye hazırlandığımız günlerde, Yüce Rabbimiz’in mesajı olan Kadir Gecesi’ne bir kez daha ulaşmanın şükrünü ve memnuniyetini yaşıyoruz.

Bir aydır oruç tutarak, iftar keyfi yaşayarak, teravih namazı kılarak Ramazan ayının manevi iklimini solumaya çalışıyoruz ve bu ibadetlerimizi gerçekleştireceğimiz Kadir Gecesi ile taçlandıracağız.

Yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde hepimizin maneviyatının güçlenmesine vesile olacağını umduğumuz bu gece, ülkemiz ve İslam alemi için bulunmaz bir fırsattır.

Peygamberimiz, faziletine inanarak ve mükafatını sadece Allah’tan umarak bu geceyi hayırla geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağının mesajını vermiştir.

Bu eşsiz gecenin bereketinden ve rahmetinden tüm Müslümanların manevi olarak istifade etmesi ortak dileğimizdir.

Hem İslam aleminin hem de dünyanın ve ülkemizin önemli imtihanlardan geçtiği bu günlerde Kadir Gecemizin milletimiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

esenler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu