Haber

Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nı protesto eden 8 şüpheli adliyede

ESKİŞEHİR’de ‘Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nı protesto etmek için izinsiz gösteri düzenleyip, terör örgütü PKK/KCK lehine slogan attığı gerekçesiyle gözaltına alınan 1’i bayan 8 kuşkulu, adliyeye sevk edildi.

Eskişehir’de toplanan 1’i bayan 8 kişi, evvelki gece Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Irak ve Suriye’nin kuzeyine yapılan ‘Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nı protesto etmek için ellerinde meşale, pankart ve afişlerle Odunpazarı ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’nde müsaadesiz yürüyüş düzenledi. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı da aksiyona ait paylaşım da yapan şahıslar hakkında soruşturma başlattı.

8 KUŞKULU BASKINLA YAKALANDI

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba ve İstihbarat Şubesi grupları, şüphelilerin PKK/KCK üst idaresinin talimatları doğrultusunda örgütün propagandasını yaptıklarını, askeri operasyonları protesto ettiklerini ve buna ait duvarlara yazı yazdıklarını belirledi. Savcılık talimatıyla polisin meskenlerine yaptığı baskında 1’i kadın 8 şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda eylemlerde kullanılan afişlerin yanı sıra örgütsel dokümanlar ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde tabirleri alınan 8 kuşkulu, sıhhat denetimlerinin akabinde geniş güvenlik tedbirleriyle adliyeye sevk edildi. Soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu