Haber

‘DENİZDE SALDIRAN PİTBULL ÖLDÜRDÜ’ İDDİASINA TAKİPSİZLİK KARARI

PENDİK’te Oğuzhan Doğan’ın denizde pitbull cinsi köpeğin saldırması sonucu boğulduğu argüman edilen olayla ilgili soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından yapılan soruşturmada köpeğin bir oburu tarafından kışkırtıldığı hakkında kâfi kanıt olmadığı, pitbull cinsi köpeğin yasak ırk olmasının tek başına kabahat oluşturmadığı ve Oğuzhan Doğan’ın kendi rızası ile köpekle birlikte denize girdiği belirtilerek takipsizlik kararı verildi.

Olay, 20 Ağustos 2021 tarihinde Pendik sahilde meydana geldi. Oğuzhan Doğan (28), 2 arkadaşı ile birlikte yüzmek için sahile gitti. Doğan’ın arkadaşının yanında pitbull cinsi köpeği de vardı. Argümana nazaran, Oğuzhan Doğan, denizde yüzdüğü sırada suya atlayan köpek tarafından ısırıldı. Köpeğin sahibi Yusuf K. denize atlayarak köpeğini kıyıya çıkardı akabinde olay yerinden uzaklaştı. Denizde çırpınan Doğan, bir müddet sonra gözden kayboldu. Öteki arkadaşı ve etraftakiler Doğan’ı kurtarmak için denize atladı. Boğulan gencin cansız bedeni, olay yerine gelen dalgıçlar tarafından çıkarıldı. Oğuzhan Doğan’ın cenazesi İsimli Tıp Kurumu’ndan alındıktan sonra defnedildi. Doğan’ın bedeninde çok sayıda köpek diş izine rastlandığını da belirten aile şikayetçi oldu.

YARALANMALAR ÖLÜMCÜL DEĞİL

Şüpheli olarak bedellendirilen boğulma olayıyla ilgili soruşturma başlatıldı. İsimli Tıp Kurumu tarafından yapılan otopside Oğuzhan Doğan’ın ölümünün ‘suda boğulma’ sonucunda gerçekleştiği ve vücutta bulunan yaralanmaların ölümcül nitelikte olmadığı belirtildi.

YASAK IRK TEK BAŞINA SUÇ DEĞİLSoruşturmada alınan ifadeler ve incelenen görüntülerin ardından, Oğuzhan Doğan’ın olay tarihinden daha evvel de bir kaç kere arkadaşları ve pitbull cinsi köpek ile birlikte kıyıya geldikleri, olay günü Doğan’ın köpekle birlikte kendi rızasıyla denize girdiği aktarıldı. Denizde bulundukları sırada köpeğin başka bir kişi tarafından kışkırtıldığı ya da yönlendirildiğine dair herhangi bir delil de elde edilemedi. Olay sırasında Oğuzhan Doğan ve köpeğin yalnız olarak yüzdüğü, köpeğin kontrolsüz olarak salınmadığı ve Oğuzhan Doğan’ın isteği ile köpekle birlikte denize girdiği kaydedildi. Pitbull cinsi köpeğin yasak ırk olmasının tek başına kabahat oluşturmadığı belirtilerek takipsizlik kararı verildi.

Görüntü dökümü: ———————-

-Arşiv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu