Haber

‘Orman Kütüphanesi’ kitapseverleri ağırlıyor

ANTALYA’da masalsı mimarisiyle 7’den 70’e herkesin hayranlığını çeken ‘Orman Kitaplığı’ kitap tutkunlarını ağırlıyor. Dokumapark’ta 1500 metrekare alan üzerine kurulu açık hava temalı kütüphanede 7 masal ve 1 hobbit evi bulunuyor.

Kepez Belediyesi tarafından Dokumapark’ta 1500 metrekarelik alana yaptırılan açık hava temalı ‘Orman Kütüphanesi’, Antalyalı çocukların yanı sıra kentte yaşayan yabancıların da ilgisini çekiyor. Mimarisiyle adeta bir masal kitabından fırlamış gibi duran kütüphane, 4.000’in üzerinde kitapla kitapseverlerin ilgisini çekiyor. Farklı yaş gruplarından yüzlerce kişi kitap okumak ve ağaçların arasında ders çalışmak için kütüphaneye geliyor. Kuş sesleriyle huzurlu bir ortamın olduğu kütüphanede ayrıca Antalya’nın Akseki ilçesinde klasik Osmanlı mimarisini yansıtan 300 yıllık düğmeli evin replikası ile 7 masal ve 1 hobbit evi bulunuyor.

Dokumapark Müdürü Emrah Ünlüsoy, bölgede 3 farklı kütüphane olduğunu belirterek, “Şehir içinde ama şehir dışındaymış gibi vakit geçirebileceğiniz bir yer burası. Vaha gibi diyebiliriz. Orman içerisinde insanların kitaplarla buluşup kendileri veya aileleri ile vakit geçirebilecekleri bir alandır.1500 metrekarelik alan sadece kitaplara ayrılmıştır.Orman kütüphanesinde 4.000 adet kitap bulunmaktadır.Aynı zamanda ‘Cemil Meriç Kütüphanesi’ İçinde 130 bin farklı kitap bulunan hemen yanı başımızda. ‘Burhanettin Onat Çocuk Kütüphanesi’ de bu bölgede yer alıyor” dedi. Yanıma gelen Ecem Uzun (10) “Muhteşem bir yer. Buraya ilk defa geldim ve bayıldım. Kitap okuyorum, güzel vakit geçiriyorum” dedi. Bir yıl önce Rusya’dan gelip Antalya’ya yerleşen Viktoria Terekhova, kızı Vaieria (6) ile kütüphaneyi merak edenler arasında yer aldı. Terekhova, “Yürüyüş yaptık ve kitapları inceledik. Kızım kitapları çok seviyor. Çok güzel ve farklı bir havası var. Peri masalı gibi.” Ders aralarında kitap okurum. Her zaman aynı masa yerine farklı bir atmosfer olması ders çalışırken beni motive ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu