Haber

Kremlin: Müzakerelerde kesin sonuçlar alındığından tahıl anlaşması 2 ay daha uzatıldı

Günlük basın toplantısında konuşan Peskov şunları söyledi: “Rusya’nın Karadeniz anlaşmasını 2 ay daha sürdürme kararını gerçekten doğrulayabiliriz. Türkiye, Ukrayna ve BM temsilcileriyle yapılan müzakerelerde ‘göreceli sonuç’ alındı”söz konusu.

“Rosselhozbank’ın çalışabilmesi için garanti görüşmeleri sürüyor”

Rus tarım ürünleri ihracatı alanında hizmet vermek Rosselhozbank’ın işleyişine ilişkin garantilerle ilgili olarakGörüşmelere değinen Peskov, Rosselhozbank’ın yeniden SWIFT sistemine entegre edilmesini sağlayacak çeşitli seçenekler üzerinde çalışıldığını açıkladı.

“Anlaşmanın geleceği, Rusya faslının uygulanmasına bağlı”

Kremlin Sözcüsü, tahıl anlaşmasının geleceğiŞimdiye kadar olduğu gibi Rusya ile ilgili faslın uygulanmasına bağlı olduğunu hatırlatarak “BM’nin Rusya tarafı için anlaşmanın sonucunun, anlaşmaya varacağı tarafların elinde olduğunu anlamak çok değerli. Bazı ilerlemeler kaydedildi, sonuçlar var ama şu anda ulaşılmış değil. 60 gün içinde bu sorunu tamamen çözmeye çalışacağız” dedi.sözlerini kullandı.

Peskov, tahıl anlaşmasının uzatılmasından sonraRusya’dan amonyak ihracatının görüşülmeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

eruhajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu