Haber

“İpek Mendil” öyküsü eşliğinde ipeğin yolcuğunu öğrendiler

‘2022 Yılın Yazarı Sait Faik’ aktiflikleri kapsamında düzenlenen İpek Atölyesi’ne katılan öğrenciler hem ipek dokumasına tanıklık ederek bilgiler edindi, hem de usta muharririn birinci hikayesi olan ‘İpekli Mendil’i dinlediler.

2022 yılını Sait Faik’e adayan Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, usta muharririn edebiyatını, yapıtlarını ve yazın hayatını, düzenlediği etkinliklerle tanıtmaya devam ediyor. Yılın Muharriri Sait Faik aktifliklerine bu defa İpek Konutu kapılarını açtı.

İpek Evi’nde düzenlenen ‘İpek Atölyesi’ne Görükle Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ öğrencileri katıldı. Sait Faik’in Bursa’da lise yıllarında yazdığı “ İpekli Mendil” hikayesinden yola çıkılarak düzenlenen atölyeye katılan öğrenciler usta müellifi yakından tanırken, ipeğin seyahati hakkında bilgiler aldı ve ipek dokumasını izlediler.

Öğrenciler, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü çalışanı Selin Tunç’tan da , usta müellifin Bursa Erkek Lisesi’nde yazdığı ve birinci hikayesi olan İpekli Mendil kıssasını dinledi.

Sait Faik’i tanıma imkânı bulan öğrencilere aktiflik sonunda, ipek mendil ve koza armağan edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu