Haber

Gençlerbirliği Spor Kulübü Beştepe İlhan Cavcav Tesislerinde Spor Lisesi Açıyor

Gençlerbirliği Spor Kulübün yeni eğitim-öğretim yılında hizmete açmayı planladığı “Gençlerbirliği Spor Lisesi” çalışmalarında sona gelindi. Beştepe İlhan Cavcav tesislerinde eğitim vermeye başlayacak. spor Gençlerbirliği İdare Meclisi Yedek Üyesi Kenan Memiş, lisesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Gençlerbirliği Spor Kulübü Lideri Niyazi Akdaş’ın büyük katkılarıyla Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde açılacak olan spor lisesinin Türkiye’de bir ilk olduğunu belirten Memiş, “Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak protokol imzaladık ve bir araya geldik. birlikte hareket ediyoruz.Kulüp olarak bina tahsisi ve rutin giderlerini biz karşılıyoruz.Milli Eğitim Bakanlığı ayrıca öğretmen atamalarında ve öğrencilerimizin eğitimlerinde kullanılacak teknik ekipman desteğini de sağlayacak. ortak paydada buluşup çocuklarımızı tek eğitim çatısı altında yetiştirmeye çalışacağız.İlk yıl 30 öğrenci ile eğitime başlayacağız ve açılacak yeni dersliklerle öğrenci sayımız her yıl 30 artacaktır.Müdürümüz,yardımcımız müdür ve öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atanacak ve müfredatımız yine tamamen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek.”

“LİSE İLE YENİ ANTRENMAN ALANLARI GELİYOR”

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokole göre Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri yanında bulunan Mehmet Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi önündeki boş arazinin kullanım hakkının Gençlerbirliği Spor Lisesi’ne verilmesinin önemine vurgu yapıldı. Eğitim, Memiş, “Okul için ayrılan bu boş alan yeni bir eğitim alanıdır. Bunu yaparak öğrencilerimizin burada çalışmasını sağlayacağız. Böylece Gençlerbirliği’mize yeni bir eğitim alanı kazandırmış olacağız. Eğitim masrafları karşılanırken” dedi. Kazanan başarılı öğrencilerimizin tamamı kulübümüz tarafından karşılanacak, tesis bünyesinde oluşturduğumuz yurtlarda yatılı konaklamaları da sağlanacaktır. Yani bizi tercih eden öğrencilerimiz yatılı olarak Gençlerbirliği Spor Lisesi’nde eğitim hayatlarına devam edebilecekler.”

“İYİ BİREYLER, DOĞRU FUTBOLCULAR YETİŞTİRMEYİ AMAÇLIYOR”

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Kenan Memiş, bu önemli proje ile futbolcu olmanın yanında iyi bireyler yetiştirmeyi de hedeflediklerini belirtti. “Yeterince eğitim almış futbolcu yetiştirmek istiyoruz. Buradan mezun olan öğrenciler tıpkı meslek liselerinden mezun olan öğrenciler gibi üniversite sınavlarında ek puan almaya hak kazanacaklar. Futbolun eğitimle birleşmesi ile ailelerin bakış açısı Futbolda da değişiklik olacak” dedi.

pervarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu