Haber

Fatih’te kavgayı pencereden izleyen kişi polisin havaya ateş açması sonucu yaralandı.

Fatih’te iki grup arasındaki kavgayı ayırmak isteyen polisin havaya ateş açması sonucu olayı evinden izleyen kişi yaralandı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, gece saatlerinde Şehremini Mahallesi’nde iki kümenin ortasında çıkan kargaşaya karışan kişilerin birbirlerine ve çevreye zarar vermesi üzerine olay yerine güvenlik görevlileri sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Kavgayı bitirmek için müdahale eden polisler tarafından havaya uyarı ateşi açılmış ve olayı evinin penceresinden izleyen mahalle sakinlerinden OA kurşun isabet etmesi sonucu yaralanmıştır. Edinilen ilk bilgilere göre 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından hastaneye sevk edilen vatandaşımızın yapılan müdahale sonucunda hayati tehlikesinin bulunduğu anlaşıldı.Kargaşaya karışan 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı. tutuklandı. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.”

“Oğlumu kanlar içinde gördüm”

Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan 26 yaşındaki yaralı Osman Ataman’ın babası Mehmet Ataman, hastane önünde basına yaptığı açıklamada, oğluyla aynı apartmanda yaşadıklarını söyledi. evli ve bir kızı var.

Gürültü üzerine uyandığını ve zili çalan polisten olayı öğrendiğini anlatan Ataman, “Oğlumu kanlar içinde gördüm. Dışarıda kargaşayı izliyordu. Ortadaydı, polisler ateş etti. hava ve kurşun oğluma isabet etti.polis kovanları topladı.onun sözlerini kullandı.

4,5 saat süren ameliyatın ardından oğlunun yoğun bakıma kaldırıldığını belirten Ataman, doktorların durumunun kritik olduğunu bildirdi.

Olayın yaşandığı bölge sakinleri de müşterilerin ortasında ve zaman zaman bölgedeki alkollü mekanlarda mahalle sakinleri ile çıkan çatışmalara ilişkin duydukları şikayetleri dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu