Haber

Bulgaristan’da Türk Plakalı Kamyonlardan Beyan Edilmeyen Para Ele Geçirildi

Bulgaristan’da gümrük görevlileri, Türk plakalı 4 TIR’a ait beyan edilmeyen 702 bin Euro ve 39 bin 60 İsviçre Frangı’na el koydu.

Bulgaristan’ın Kapıkule karşısındaki Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda Lüksemburg’dan Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye geçmekte olan Türk plakalı TIR’da 440 bin Euro ele geçirildi. Bir Türk vatandaşının kullandığı araçta yapılan detaylı gümrük kontrolünün ardından soğutma ünitesinin boşluklarına gizlenmiş Euro banknotları bulundu. Beyan edilmeyen paranın toplam bedeli 440 bin Euro olarak açıklandı.

zuladan para

İngiltere’den Bulgaristan ve Türkiye üzerinden İran’a mal taşıyan bir TIR’da beyan edilmeyen 39 bin 60 İsviçre frangı ve 57 bin Euro bulunurken, Türk plakalı bir tıra da iki el konuldu.

Hollanda’dan Gürcistan’a mal taşıyan tırın soğutma ünitesinde yapılan aramada 145 bin Euro’nun gizlendiği belirlendi. Hollanda’dan Bulgaristan ve Türkiye üzerinden Irak’a giden tırın sürücü kabinindeki ön panel çekmecesinde beyan edilmeyen 60 bin Euro bulundu.

Haskovo-Svilengrad Bölge Savcılığı gözetiminde soruşturmacı gümrük müfettişleri tarafından hızlı işlemlerin başlatıldığı belirtildi. – EDİRNE

habersariveliler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu