Haber

Avusturya’da Filistin’e destek gösterisi yasaklandı

Avusturya’da, sivil toplum kuruluşlarının cumartesi günü başkent Viyana’da yapmayı planladığı Filistin’e destek gösterisi, “Filistin nehirden denize özgür olacak” sloganı gerekçe gösterilerek yasaklandı.

“Avusturya Filistin ile Dayanışma” oluşumundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına son verilmesi talebiyle “Derhal ateşkes” adı altında cumartesi günü yapılması planlanan gösterinin polis tarafından yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada, polisin yıllardır tüm gösterilerde kullandığı “Filistin nehirden denize kadar özgür olacak” sloganını “kışkırtıcı ve insanlık dışı” olarak tanımladığı kaydedildi. kötü niyetli olduğu ve gerçeği korkunç bir şekilde çarpıttığı iddiası reddedilir.

Açıklamada, Filistin halkının sesini susturmak istedikleri ve söz konusu sloganın, Filistinlilerin İsrail politikaları nedeniyle parçalanmasına tepki olarak dile getirildiği belirtildi.

Açıklamada sloganla Ürdün’den Akdeniz’e kadar herkes için eşit haklar talep edildiği vurgulanarak, polisin bu tutumuna karşı sessiz kalamayacakları ve hukuki mücadele yürütüleceği belirtildi.

3 Kasım Cumartesi günü Viyana’da Filistin’e destek amaçlı geniş çaplı bir gösteri polis tarafından yasaklandı. Polis, yasağa rağmen gösteri alanında beklemek isteyen 6 göstericiyi gözaltına aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu