Haber

Akdeniz Belediyesi Kış Spor Okulu’nda antrenmanlar başladı

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi’nin, okullarda başlayan orta tatille birlikte çocuklar faydasına düzenlediği kış futbol okulunda, farklı yaş kümelerinden 150 çocuğun iştirakiyle futbol, basketbol ve tenis kursları başladı.

Akdeniz Belediyesi, yazın olduğu üzere kış mevsiminde de çocukları sporla buluşturmaya, yeni yetenekleri keşfederek geleceğin atletlerini yetiştirmeye devam ediyor. Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü bünyesinde, Seyfi Ali Türkoğlu – Şafak Erdur Spor Tesisinde, spor kulübü bünyesinde hizmet veren antrenörler ile uzman eğitmenler nezaretinde, 7-12 yaş aralığındaki 150 çocuğun iştirakiyle fiyatsız futbol, basketbol ve kort tenisi idmanları başladı.

“Çocuklarımızı spora kazandırıyoruz”

Akdeniz Belediye Spor Kulübü Futbol Antrenörü Orhan Hüseyinoğlu, orta tatille birlikte kış spor okulunda eğitim vermeye başladıklarını belirterek, “Halk Eğitim Merkezinden gelen antrenörlerimiz ile birlikte Akdeniz’de çocuklarımızı spora kazandırmak için büyük bir çaba gösteriyoruz. Belediye Başkanımızın bizlere sunduğu imkanlar doğrultusunda çocuklarımızın bedensel, kişisel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kış spor okulumuzda antrenmanlarımıza başladık” biçiminde konuştu.

“Yetenekli çocuklarımızı farklı yerlere taşıyacağız”

Yine futbol antrenörü olan İsa Akyürek de açıklamasında, Akdenizli çocuklara 12 ay boyunca futbol eğitimi verdiklerini belirterek, “Amacımız sağlıklı, çevik, kendine güvenen bireyler yetiştirmek. Antrenmanlara 150 çocuğun katılımıyla ve temel eğitimle başladık. Yetenekli olduğunu tespit ettiğimiz çocuklarımızı da farklı yerlere taşıyacağız inşallah” diye konuştu.

“Çocuklarımızı sokağın risklerinden uzaklaştırıyoruz”

Yaklaşık 27 yıldır futbol antrenörlüğü yaptığını belirten İzzet Kızgın ise Akdeniz Belediyesinin çocukları hem sporun farklı kollarına kazandırması hem de sunduğu tesisler nedeniyle memnun olduğunu lisana getirdi. Kızgın; “Başkanımız Mustafa Gültak, başta futbol olmak üzere sporun her dalına ilgi gösteriyor. Bizler de bu sayede, çocuklarımızı sokağın taşıdığı her türlü riskten uzaklaştırıp geleceğin başarılı sporcuları olarak yetişmeleri için mücadele veriyoruz” halinde konuştu.

Spor kurslarına katılıyor olmaktan memnunluk duyduklarını lisana getiren geleceğin sportmeni çocuklar da Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak ve kendilerini eğitecek olan spor antrenörlerine teşekkür ettiler. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu