Haber

ABD Temsilciler Meclisi Marjorie Taylor Greene, Rashida Tlaib’i kınamak için harekete geçti

YENİ ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Marjorie Taylor Greene, ABD Lideri Joe Biden ve İsrail’e yönelik eleştirileri nedeniyle Filistinli mevkidaşı Rashida Tlaib hakkında gensoru kararı almak için yeniden harekete geçtiğini duyurdu.

Greene, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda.

Paylaşımında “Terörist Tlaib’e yönelik kınama kararımı yeniden sunuyorum” dedi. Greene, yaptığı açıklamada, Michigan Temsilcisi Tlaib ile ilgili daha önce sunduğu ilk kararı, bazı ifadelerini değiştirerek yeniden hazırladığını belirterek, tasarının onaylanması için Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyelerinden destek istedi. .

18 Ekim’de Cumhuriyetçi Greene, Tlaib’in İsrail’e yönelik açıklamalarındaki tutumunun “Yahudi karşıtı” olduğu gerekçesiyle kınama kararı sunmuş ve “Tlaib, Temsilciler Meclisi’nde Hamas yanlısı bir ayaklanma örgütledi, Yahudi karşıtı yaptı” dedi. Birçok kez eylemlerde bulundu ve İsrail’e karşıydı.” “Nefretini şu ifadelerle gösterdi.

Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada kınama kararı için gerekli oy sayısına ulaşılamadı.

Rashida Tlaib, bir video paylaşımında” diye seslendi.

Biden ve ekibinin İsrail’i destekleyen açıklamalarına ve İsrail’in bombalı saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli çocukların görüntülerine yer verilen paylaşımda, “Joe Biden, Filistin halkına yönelik soykırımı destekledi. Amerikan halkı unutmayacak” denildi. Biden, ya şimdi ya da 2024’te ateşkesi destekleyin.” Bize güvenmeyin.” Yazılı ifadelere yer verildi.

silopi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu