Haber

Zorlu maç öncesi eski futbolculardan 1969 Bilecik Spor Kulübü’ne destek

Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcisi, 1969 Bilecik Spor Kulübü futbolcuların güçlü K. Sinop maçı öncesi son idmana gelerek, futbolculara moral verdiler. İdman sonra futbolcular, içinde bulundukları durum için bir açıklama yaptı.

BAL 11. Küme 8’inci haftasında pazar günü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Stadı’nda oynanacak olan 1969 Bilecik Spor Kulübü- K. Sinop maçı öncesi grubun eski futbolcuları son idmana gelerek moral verdiler. Ligde önder olan K. Sinop maçına değinen eski futbolculardan Tolga Burulday, İnanç Çeker, İlker Çınar, Hidayet Zirve, Uğur İltekin, Altıner Yörümez, Osman Kelici ve Samet Keskin, idman sonrası futbolculara baklava ikram etti. Heyet, kadronun yıllar sonra birinci kere bu dönem bir profesyonel ligde çaba ettiğini ve maddi manevi imkansızlıklar içinde bulunan grubun biran evvel rahatlaması için tüm iş insanları katkıda bulunmasını istediler.

Futbolculardan ortak basın bildirisi

Antrenman sonrası 1969 Bilecik Spor Kulübü futbolcuları ismine ortak açıklanan bildiride ise, “1969 Bilecik Spor Kulübü futbolcuları olarak bu açıklamayı yapma gereği duyuruyoruz. Emelimiz para talep etmek ya da demagoji yapmak değil. Yalnızca durumun bizim için güllük, gülistanlık bir durum olmadığını bilmenizi istedik. 1969 Bilecik Spor Kulübü’nde oynayan futbolcuların geçim kaynağının ve mesleklerin futbol olduğunu, hobi olarak boş vakitlerimizi kıymetlendirmek için değil, kendimizi ve ailemizi geçimini sağlamak için futbol oynadığımızın bilinmesi istedik. Sizler de kendinizi bizlerin yerine koyun ve düşünün. Çıkıyorsunuz maça lakin maaşını alamıyorsunuz ya da yarım alıyorsunuz. Maaş gününüzü bekliyorsunuz, fakat karşılığını alamıyorsunuz. Bugün verilecek, yarın verilecek, 3 gün sonra verilecek deniliyor. Bekliyoruz lakin yeniden karşılığını alamıyoruz. Ne yaparsınız?. Dönem başlangıcı olan Ağustos ayından devam eden bu süreçte peşinatlarımızın tamamının verilmemesi, geçen 7 maçlık süreçte hak ediş olan maç başı fiyatlarımızın verilmemesi ve vakit geçtikçe de bu birikmelerin, gecikmelerin çözülmemesi geçim kaynağı olan biz futbolcuların aksiliğe ve dayanılması güç bir maneviyata sürüklemektedir. 1969 Bilecik Spor Kulübü futbolcuları olarak bizlerin Bilecik vilayetine hizmet etmek için 1969 Bilecik Spor Kulübü arma ve forması için elimizden gelenin en uygununu verdiğimiz, terimizin son damlasına kadar çaba ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Bundan sonraki süreçte sıkıntıların çözülememesi durumunda oluşacak aksilikleri değerlendirmeyi de Bilecik kamuoyu takdirine bırakıyoruz” dediler. – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu