Teknoloji

Twitter Güncellenen Topluluk Notları Özelliği

Twitter’da paylaşılan her bilgi doğru ve gerçek olmayabilir. bu olağan yanlış veya yanlış anlaşılan gönderilerle hepimiz zaman zaman etkileşim halindeyiz. Twitter, bu durumun analizi olabilecek yeni özelliğini Aralık ayında yayınlamıştı.

Topluluk Notları ‘, özellikle yeni isimle bazı tartışmalı Tweetlerin altına paylaşımı teyit eden veya paylaşımın içeriğini açıklayan notlar eklendi. Twitter, bu özelliği daha kullanışlı hale getirecek bir yenilikdaha yayınlandı.

Etkileşimde bulunduğunuz Tweetlere bir Topluluk Notu eklendiğinde bildirim alabileceksiniz:

Bugünden itibaren, yanıtladığınız, beğendiğiniz veya retweetlediğiniz bir Tweet’te, Topluluk Notu Görünmeye başlarsa, bir uyarı alırsınız. Bu, insanlara aksi takdirde kaçırabilecekleri ekstra bağlamı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Yeni özellikle, saçmalık veya yanlış bilgi içeren Tweetler ile önceki etkileşimleri kaldırma fırsatına sahip olacaksınız. Bu sayede profilinizde bu bilgiler yer almayacak ve bilginin yayılması azalacaktır.

Twitter Topluluk Notları nedir?

Twitter Topluluk Notları, kullanıcıları yanıltabilecek ifadeler içeren Tweetlere bağlam ekler. Notlar, Tweetlerin altındaki başka bir kutucukta görüntülenir. Bu kutunun görünmesi doğaldır. Tek bir kaynağa bağlı değildir.

Notlar, yeterli sayıda farklı görüş içeren, katkıda bulunanın notunun ‘not’udur. yararlı‘ kamuya açık olarak değerlendirilmesi sonucunda.

Topluluk Notlarını kim ekliyor, kim ödüyor?

Community Notes tamamen kullanıcılar tarafından yürütülür. Görüşlerini dile getirenler ve bağlam sağlayanlar, Twitter’da ‘Topluluk Notları’ yayınlayabilir. katkı kullanıcı olur. Twitter’ın belirli kriterlerle kabul ettiği bu kişiler, farklı kullanıcıların paylaştığı notlara da değer veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu