Yaşam

Torpidolandı Dediler: Yalıçapkını bırakan Buçe Buse Kahraman seyirciler tarafından mobbinge uğradığı için eleştirildi.

Denizatı dizisinde Pelin karakterine hayat veren Buce Buse Kahraman, ilk dönemde canlandırdığı karakter nedeniyle sık sık baskılara ve nefret söylemlerine maruz kalıyordu. Yalıçapkını ekibinden çıkan Kahraman için sosyal medya kullanıcılarının karakterlerinin çok olması nedeniyle bu telaffuzlar devam ederken, bazıları Kahraman’ın aşırı mobbing yapmasını eleştirdi.

Star TV’nin sevilen dizisi Yalıçapkını’nın ekranlara dönmesine çok az bir süre kaldı. Nitekim dizi ekibi her geçen gün dizi değişiklikleri yaptığını duyurmaktadır.

Daha sonra diziye dahil olan Saffet ve Tarık karakterleri seyircilerden olumlu geri dönüşler almasa da dizide öyle bir karakter var ki ilk bölümden itibaren ağır bir baskı altında.

Tabii ki Ferit’in eski sevgilisi ve seyirciler tarafından ‘metresi’ olarak anılan Pelin karakteridir. Daha doğrusu Pelin karakterini canlandıran Buce Buse Kahraman.

Geçtiğimiz günlerde senaryo gereği bir karakteri canlandırdığı için aşırı nefret söylemine maruz kalan Kahraman’ın dizinin 2. döneminde yer almayacağı ortaya çıkmıştı. Bu durum seyirciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Ferit ve Seyran karakterlerin ortasındaki en büyük sorun olarak görüldüğü için iki karakterin diziden ayrıldıktan sonra karşılaşacağı düşünülürken, Kahraman’ın diziden ayrıldıktan sonraki duyguları merak konusu oldu.

Kendisine sık sık ‘diziden ayrılma’ baskıları bir karakterden çok Kahraman’ı yaralarken, dizide sözleşmeli olarak yer aldığı ve ayrıca karakterini bir senarist yazdığı için hakkında yapılan yorumlar yersiz ve can sıkıcıydı.

Dizilerde yer aldığı dönemde sosyal medyada sık sık gündem olan Kahraman, bu kez diziden ayrılmasıyla gündem oldu. Ancak bu kez gündeme gelme sebebi mobbing oldu.

TV Engineer isimli Twitter/X kullanıcısı Kahraman hakkında böyle bir tespitte bulunurken, kelimenin konusu üzerine yorumlar yağdı.

İşte o yorumlardan bazıları:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu