Yaşam

Tanju Özcan, su şişesi fırlatan meclis üyesinden şikayetçi oldu

Bolu Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz hafta depremzedelere yardım konusunu görüşmek üzere olağanüstü toplantı yapıldı ve tartışma kamuoyuna yansıdı.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, “Deprem üzerinden siyaset yapıyorsun ahlaksız adam”ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan “Bana ‘ahlaksız’ diyemezsin”o cevapladı.

Su şişesi fırlatıldı

Hacer Çınar, “Sen pisliksin”Tanju Özcan ise “Hacer hanım bu sözler sana çok yakışıyor” dedi. Çınar salondan çıkarken kürsünün üzerindeki su dolu pet bardağı alıp Özcan’a fırlatmaya çalıştı.

Kürsü önündekiler Çınar’a engel oldu.

şikayet etti

Toplantının ertesi günü tekrar deprem bölgesine giden Tanju Özcan, çalışmalara katıldı. Bölgeden dönen Özcan, avukatı aracılığıyla Hacer Çınar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Özcan, savcılığa başvurduklarını belirtti. “Kent Meclis Üyesi Hacer Çınar’ın yaptığı affedilecek bir şey değil. Avukatım aracılığıyla ‘kamu görevlisine görevi sırasında hakaret, saldırı, hakaret’ suçlamasıyla Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdum. karar veriyor”söz konusu.

“Sizi istifaya davet edeceğim”

Çarşamba günü yapılacak toplantıda Çınar’ı istifaya davet edeceğini kaydeden Özcan, şunları söyledi:

Üstelik o fırlatılan eşyaları ve kendime yapılan hakaretleri de algılamıyorum. Bolu’nun seçilmiş belediye başkanıyım. Öncelikle Bolu halkının iradesine göre yapılmıştır. Bu yüzden herkes, özellikle kadınlar, diline ve üslubuna dikkat etmelidir. Yeri geldiğinde ‘Biz anneyiz’ demeyi bilirsiniz. Bu sözler bir anneye yakışır mı? Onun için Çarşamba günü belediye meclisi toplantısı olacak Hacer Çınar’ı önce özür dilemeye sonra istifaya davet edeceğim. Çünkü onun gibiler ne yazık ki dilleriyle bu görevlere layık değiller.

Gözden kaçırma AK Parti meclis üyesi Hacer Çınar, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi fırlattı. Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu