Ekonomi

Sivas’ın su sorunu tarihe karışıyor

Sivas’ın içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı’na, Hafik ilçesindeki Pusat İhtimam Barajı’ndan su desteği yapılması gayesiyle başlatılan çalışmalarda sona gelindi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Sivas Belediye Lider Vekili Turan Topgül, Belediye Lider Yardımcısı Levent Olgun ve ilgili ünite müdürleri proje alanında incelemelerde bulundu.

Projenin iki hafta içinde tamamlanacağını aktaran Topgül, “Barajdaki suyun azalmasından dolayı şehrin bazı bölgelerinde su kesintileri yaşanabiliyor. Hemşehrilerimizden anlayış bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda bu sorun tamamen ortadan kalkacak” tabirlerini kullandı. Topgül, çalışmaların 15 Aralık’ta bitmesini planladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“4 Eylül Barajı’ndaki su düzeyinin yetersiz olması, debi ile basınç düşüklüğüne yol açtığından kimi mahallelerimizde su kesintileri yaşanabiliyor. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, son düzlükteyiz. Tüm hemşehrilerimizden bu mevzuda biraz daha anlayış ve sabır bekliyoruz. Çalışmaların kazasız belasız vaktinde tamamlanabilmesi için 20 farklı grup, 53 iş makinesi ve 250 arkadaşımızla hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Hava şartlarının bize müsaade ettiği müddet zarfında, rastgele bir olumsuzluk yaşanmazsa 15 Aralık prestijiyle su sıkıntısının büsbütün tahlile kavuşturulduğu bir Sivas olacağını düşünüyoruz. Çalışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu