Haber

Sinop’ta köyde yaşayan engelli vatandaşın yol talebi

Sinop’ta köyde yaşayan engelli vatandaşın yol talebi

SİNOP Sinop’ta bir köyde yaşayan engelli vatandaş, köyün yollarının çakıllı olması nedeniyle tekerlekli sandalyesiyle yürümekte zorlanıyor. Zaman zaman tekerlekli sandalyenin devrilmesi sonucu yaralanan engellinin ailesi yolların yapılmasını istiyor.

Sinop’un Taşmanlı köyünde oturan ve tekerlekli sandalyede yaşayan 56 yaşındaki Yaşar Öztaban, köy yollarının çakıllı ve çakıllı yapısından dolayı güçlük yaşıyor. Tekerlekli sandalyeleri kırılıp döküldüğü için her yıl yeni tekerlekli sandalye temin etmek zorunda kalan Öztaban ailesi, konutlarının yollarının asfalt veya beton yapılmasını istiyor.

“Düşüyor, hastaneye gitmemiz gerekiyor”

Yolların çok kötü olduğunu, bu nedenle tekerlekli sandalyelerin çabuk yıprandığını ve çabuk bozulduğunu söyleyen Ramazan Öztaban, “Her yıl araba değiştiririm, akü değiştiririm. Düşüyor, hastaneye gitmek zorunda kalıyoruz. Yollar bozuk. dar, engebeli ve yerde çakıl var. Araba gidince o da yanıyor. “Buraya çakıl dökmeye gerek yok çünkü burada engelli var. Yollara ne kadar çakıl dökülürse dökülsün, bunu düşünmeleri gerekirdi. Burada engellilerin olduğunu herkes biliyor. Devletimizden yardım istiyoruz” dedi.

Bebekliğinden beri engelli olduğunu ve son 2 yıldır hiç yürüyemediğini söyleyen annesi Cevriye Öztaban, “Gidemiyoruz çünkü sıkıntımız var, hiç yürüyemiyor. , yolda araba bile kullanamıyor.Eskiden giderdi şimdi hiç gidemiyor.Araba yukarı çıkıyor,yavrılıyor,döşüyor.Yollar kötü diye arabalar bozuluyor.Aküsü ölür, kırılır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu