Ekonomi

SEC’den Binance çıkışı: “İşlemleri illüzyondu”

ABD’li sermaye piyasası denetim ve gözetim kuruluşu SEC’in tezlerine göre kripto para devi, BinanceABD’deki yan kuruluşu Binance US, faaliyete geçtiğinde işlemlerinin bir kısmı “illüzyon” idi.

İşlem hacimlerini şişirecek iddialar

SEC, Binance CEO’su Zhao ve Binance US’nin düzinelerce satış işlemi kullanarak şirketin ticaret hacimlerini şişirdiğini iddia ediyor.

Zhao tarafından kontrol edilen ve gelişmekte olan bir İsviçre ticaret şirketi olan Sigma Chain tarafından tutulan kullanıcı hesapları WSJ tarafından rapor edildi.

SEC, bu işlemleri kimin gerçekleştirdiğini belirtmedi. Düzenleyici, birkaç Binance çalışanının Zhao’nun yönetimi altında Sigma Chain operasyonlarını yürüttüğünü savundu.

SEC, platformun Eylül 2019’da kullanıma açılmasının ertesi günü, Sigma Zinciri hesaplarının ortasındaki süreçlerin ve Zhao ile kıdemli çalışanların sahip olduğu hesapların, süreç hacminin yaklaşık %70’ini oluşturduğunu söyledi.

“SEC’in yıkama ticareti (yanıltıcı faaliyeti belirtmek için bir finansal aracın eşzamanlı alım satımı) ile ilgili iddialarının tamamen asılsız olduğuna ve aşağıdaki hususlara dayandığına kuvvetle inanıyoruz.”Binance.US sözcüsü, gerçeklerin temelde yanlış anlaşıldığını ve ilgili yasanın yanlış uygulandığını söyledi.

Sözcü, ne Zhao’nun ne de Binance’in yıkama ticaretine girmediğini veya buna müsamaha göstermediğini vurguladı.

Bu makale ilk olarak My Economy’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu