Haber

Samsun’da eski eşinden biber gazıyla kurtuldu: Öldürülmeden sesimi duyun!

Samsun İlkadım’da yaşayan Havvanur Akan, görevden alınan astsubay olan eski eşi Eren Çakırgül’den tehditler almaya başladı.

3 yıl süren tehditlerle bunalan kadın, savcılığa başvurarak uzaklaştırma kararı aldırdı.

Ancak bu kararı bile tutmadı ve eski eşi de peşine düştü. Sürekli takip edildiğini anlayan Akan, elinde biber gazıyla ortalıkta dolaşmaya başladı.

Arabanın arkasında eski eşini bekledi.

Havvanur Akan, bu sabah işe gitmek isterken Çakırgül tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradı. Akan cep telefonunu çıkarıp kayda başlayınca Çakırgül bir aracın arkasına saklandı. Kısa bir süre sonra saklandığı yerden çıkan Çakırgül, Akan’a doğru ilerledi.

Biber gazı hayatını kurtardı

Akan, eski eşinin üzerine biber gazı sıktı. Panikleyen Çakırgül, Akan’ın evinin önüne kaçtı. 2020 yılında evlendikten 40 gün sonra şiddet görmeye başladığını belirten Akan, can güvenliğinin kalmadığını söyleyerek yaşadıklarını anlattı.

“Ölmeden önce sesimi duyun”

Çakırgül’ün sabah işe giderken evinin önünde beklediğini fark eden Akan, şunları söyledi: “Yasaklama kararı olduğu halde bu sabah evimin önüne geldi, tehdit etti, zorbalık yaptı, kolumu sıktı. Beni takip eden bu kişiden şikayetçiyim, davacıyım, davamın sonuna kadar arkasındayım. Bitirdi.Daha önce defalarca denedi ama bir türlü bana yaklaşamadı.Tasfiye kararım var.Halen alıyorum.Devam eden bir karar var.

Bugün biber gazı sıkarak kurtuldum, yarın ne olacak? Biber gazım hep yanımda ama ona mahkum olmak istemiyorum. Bir kadın olarak öldürülmeden önce sesimi duyurmak istiyorum. Ben yaşarken adalet yerini bulsun, öldüğümde hiçbir anlamı yok. Yalvarırım bu şahıs tutuklansın. Bu kişinin tutuklanmasını istiyorum. Şimdi sesimi duy.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu