Ekonomi

Phillip Securities, Shopee’nin büyümesini göz önünde bulundurarak Sea Ltd hisselerini Biriktir’e kaydırdı

Pazartesi günü Phillip Securities, Sea Ltd. (NYSE: SE) hissesi üzerindeki notunu “Al “dan “Biriktir “e çevirirken, fiyat hedefini 70,00 $ olarak belirledi. Revizyon, şirketin önemli pazar payı büyümesi ve gelir artışı yaşayan e-ticaret platformu Shopee’ye yaptığı başarılı yatırımları yansıtıyor.

Shopee’nin bir önceki yılın Temmuz ayından bu yana yaptığı stratejik yatırımlar, Brüt Mal Değeri (GMV) ve brüt siparişlerinde kayda değer bir artışa yol açarak bir önceki yıla göre sırasıyla %29 ve %46 artış kaydetti.

Ayrıca, şirketin geliri 2023’ün dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %23 oranında arttı. Shopee, maliyetleri düşüren ve teslimat hızlarını artıran son mil teslimat tesislerini genişletmeye ve yönlendirmeyi optimize etmeye odaklanıyor.

Lojistik ve pazar payındaki gelişmeler, Shopee’nin uzun vadeli büyüme potansiyelinin olumlu göstergeleri olarak görülüyor. Pazar payı kazanma çabaları meyvelerini vermeye başladıkça platformun 2024 mali yılında yüksek onlu GMV büyümesini sürdürmesi bekleniyor. Shopee’nin 2023 mali yılı sonu itibariyle sipariş hacminin %15’ini temsil eden canlı yayın e-ticaret işi, lider konumu ve ölçek ekonomisiyle desteklenerek büyümeye devam ediyor.

Sea Ltd. ayrıca, artan rekabete rağmen Shopee’nin 2024’ün ikinci yarısında pozitif FAVÖK’e dönebileceğine inandığını ifade etti. Oyun segmentinde, gelirdeki yıldan yıla %52’lik düşüşe rağmen, şirket amiral gemisi Free Fire oyunu için olumlu bir görünüm sağladı. Sea Ltd. 2024 mali yılında Free Fire için hem kullanıcı tabanında hem de rezervasyonlarda çift haneli bir artış öngörüyor ve bu da iki yıllık düşüşün ardından oyun kazançlarında potansiyel bir toparlanmaya işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu