Teknoloji

Perakendede milyonlarca görüntü Google Cloud servisleriyle taranıyor

Her ay 40.000’den fazla perakende noktası fotoğraflanıyor…

Yeni jenerasyon perakende analitiği şirketi REM People, Google’ın teşebbüsleri bulut hizmetlere ulaştırarak desteklediği Google for Startups Cloud Programı’na katıldı. Her ay perakende noktalarındaki 1.3 milyon imgeyi tarayan REM People’ın gerçek vakitli manzara tanıma özelliği, Google Cloud’un gücüyle gelişiyor

Yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama idaresi tahlilleri sunan yeni jenerasyon perakende analitiği şirketi REM People, teknoloji devleriyle yaptığı iş birlikleriyle gelişmeye devam ediyor. REM People, bu maksatla Google’ın teşebbüsleri bulut hizmetlere ulaştırarak desteklediği Google for Startups Cloud Programı’na katıldı. Her ay 40.000 perakende noktasındaki 1,3 milyon manzarayı tarayan REM People’ın gerçek vakitli manzara tanıma özelliği, Google Cloud’un gücüyle gelişiyor.

Yapay zeka uygulamalarını geliştirmek için dünyanın önder teknolojilerini kullanmaya devam eden REM People, geçtiğimiz günlerde Microsoft’un teşebbüsleri desteklediği programı Microsoft for Startups Founders Hub’a ve Nvidia’nın teşebbüs takviye programı Nvidia Inception’a katılmıştı.

Google’ın sunduğu Startups Cloud programı, REM People’ın süratli tüketim kesimine yönelik tahlillerini destekliyor. Müşterilerinin milyonlarca saha fotoğrafı içindeki binlerce eseri, REM People’ın gerçek vakitli manzara tanıma tahlili ve raporlarıyla tahlil ediliyor. Kelam konusu sistemin gerisinde Google Cloud’un bize sağladığı takviyeler bulunuyor.

Anlık takip yapıyor

REM People, geliştirdiği yapay zekâ dayanaklı manzara tanıma teknolojileri ve akıllı karar takviye yazılımlarıyla, kategorilerin ve eserlerin raf dizilim kurallarına olan uyumluluklarını da anlık olarak takip ediyor. Anlık aksiyon alınmasını sağlayacak dijital vazifeler oluştururken müşterilerin satış otomasyon sistemlerine karşılıklı bilgi akışını sağlayacak biçimde entegre olarak uçtan uca eserin seyahatini takip ettirebiliyor. Böylelikle satış artışına ve pazar hissesi sonuçlarına direkt tesir ediyor.

50’den fazla ülkede çalışıyor

2015 yılında Türkiye’de kurulan REM People, İstanbul, Dubai’den ve Londra’daki ofisleriyle küresel şirketlere yeni kuşak perakende analitiği hizmeti sunuyor. REM People, hala 50’den fazla ülkede, alanında başkan 120 kuruma hizmet veriyor.

Yüzde 100 yerli yazılım tahlilleriyle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artıran REM People, anlık manzara tanıma teknolojisiyle saha satış gruplarının çektiği fotoğrafları tahlil ediyor ve reyonlardaki eserleri gözlüyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile tahliller yapan REM People’ın tahlilleri müşterilerinin daha süratli aksiyon alması için kullanılıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu