Ekonomi

Pakistan rupisi dolar ve euro karşısında değer kaybetti; Dirhem ve Rial değer kazandı

Pakistan Döviz Birliği (FAP) ve Pakistan Devlet Bankası (SBP) tarafından bildirildiği üzere, Pakistan Rupisi Salı günü hem bankalar arası işlemlerde hem de açık piyasa oranlarında ABD Doları ve Avrupa Euro karşısında değer kaybetti. Rupi, bankalararası ticarette Dolar karşısında Pazartesi günkü döviz kuruna göre 1,11 Rupi değer kaybederek 286,39 Rupiden kapandı. Dolar için açık piyasa oranları 286 Rupi (alım) ve 288,5 Rupi (satış) idi.

Euro da Salı günü 38 kuruş düşüşle 306,21 rupiden kapandı. Bu arada Japon Yeni 1,90 Rupide sabit kalırken İngiliz Sterlini 1,11 Paisa düşüşle 352,53 Rupiye geriledi.

Buna karşılık, Emirlik Dirhemi ve Suudi Arabistan Riyali 30’ar paisa kazanarak Salı günü sırasıyla 77,97 Rupi ve 76,34 Rupi seviyesinde kapandı. Bu faydalar petrol fiyatlarına ve bölgesel ekonomik koşullara bağlanabilir.

Bu döviz dalgalanmaları, uluslararası ticaret ve yatırım üzerinde önemli etkileri olan küresel ekonomik eğilimler, jeopolitik olaylar ve Pakistan’daki yerel ekonomik koşulların birleşiminden etkilenmektedir.

SBP Salı günü ayrıca Pakistan forex piyasalarında ABD Doları, Suudi Arabistan Riyali, İngiliz Sterlini, BAE Dirhemi ve Avrupa Euro gibi majör para birimlerinin PKR karşısında bankalararası kapanış oranlarını açıkladı. Bu fiyatlar “Hazır” bölümünde sabah 9’dan akşam 5’e kadar geçerlidir, gün içinde dalgalanma gösterebilir ve perakende süreçlerine göre biraz değişiklik gösterebilir. Kapanış oranı ertesi günün açılış oranını belirler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

kirkagacajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu