Haber

NATO Savunma Bakanları Toplantısı Türkiye için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı

NATO Savunma Bakanları Toplantısı, Türkiye’de meydana gelen depremler nedeniyle hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

NATO ülkelerinin savunma bakanları, Ukrayna’ya takviyeler başta olmak üzere birçok konuyu görüşmek üzere Brüksel’deki NATO karargahında düzenlenen Ukrayna Savunma Destek Grubu Toplantısı’nın ardından gündeme geldi.

Toplantının açılışı, Türkiye’de meydana gelen depremler nedeniyle hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile gerçekleştirildi.

NATO müttefikleri adına NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, beyin sarsıntısında hayatını kaybedenler için Türkiye’ye bir kez daha başsağlığı diledi ve Türkiye’ye ihtiyacı olan desteği vermeye devam edeceklerini belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın deprem bölgesindeki görevi nedeniyle katılmadığı toplantılarda Türkiye’yi NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Levent Gümrükçü temsil ediyor.

Görüşmeye Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ve AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell de katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu