Haber

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İYİ Parti’ye ittifak çağrısında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye “ittifak” daveti gündemde. Konuyla ilgili açıklama MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’den geldi.

CNN TÜRK’ten Göksu Öngören Özgür’e açıklamalarda bulunan Yönter, Bahçeli’nin Ağustos 2019’daki ‘Bizim buluşma yerimiz rezalet değil millettir’ açıklamasını hatırlattı. Yoter sarılmaktan bahsetti. İYİ Parti Genel Başkanı’na ‘eve gelin’ daveti yaptı. Davete yanıt gelmedi. Sessiz kaldılar ya da alayla yanıt vermeye çalıştılar. ‘Biz aradık dönmediniz. Ülke menfaati için yerel yönetimde komşu olalım’ dedi.

Komşunun komşunun küllerine ihtiyacı var

“Ülke bekası, Türkiye’nin geleceği için yerel güçte komşu olalım” ifadelerini kullanan Yönter, “Komşunun komşunun külüne ihtiyacı var. Komşuluk hukuku bizim için çok önemli. ahlaki temel ayrılık yoktur vatan için birleşelim beraber olalım komşu olalım bu çağrı çok saygın bir çağrıdır bu çağrıdaki samimiyeti görmek lazım türkiyenin geleceği için , aşağılama yol değil, çare yok, tahlil yok. Davete cevaben Akşener Bey. Değerlendirme yapacaklar. 26 Ağustos’ta bir konuşma yapacağı söyleniyor. çok önemli bir konuşma olacak. bilemem. süreç mutlaka bize ışık tutacaktır. yakın gelecekte neler olacağını göreceğiz. ama sayın cumhurbaşkanımızın çağrısı tarihi bir çağrıdır. bu çağrı menfaat için yapılmış bir çağrıdır. Türkiye’nin. Bu davet, günlük siyasi polemiklerin ötesinde bir geleceğin inşası çağrısıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu