Haber

Kocaeli’den kısa

“İşteyim” programı Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde gerçekleştirildi.

Çayırova Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda istihdam sağlayan 135 özel kişi bir araya geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Çakmak yaptığı konuşmada herkesin engelli adayı olduğuna dikkat çekerek, “Engellilerin yeteneklerine uygun, kendilerini gerçekleştirebilecekleri ve emeklerinin karşılığını alacakları bir ortam sağlamak bizim görevimiz. engellilere maddi yardımdan çok bu anlamda kapılarını açan firma yetkililerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Programa Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ebubekir Ardıç, Çayırova Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadettin Arıkboğa, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Muhammet Açıkgöz, İŞKUR Gebze Şube Müdürü Şener Palavar, özel kişiler, aileler ve firma temsilcileri katıldı.

BBP’den açıklama

Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları İl Koordinatörü Metehan Küpçü yaptığı açıklamada, Umuttepe’de açtıkları külliye tesiste üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek ikramında bulunduklarını belirterek, “6 ay önce projemize bismillah dedik ve bu projemizi hayata geçirdik. Bu noktada her bir kardeşimizin yanında yer almak için mücadele ediyoruz.” sözünü kullandı.

Küpçü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gençlerimizin maddi ve manevi desteğe ihtiyacı var. ‘Gençlerimizin hiçbir şeye ihtiyacı yok.’ “Halktan kopuk, gerçeklikten uzak bir ruh haline girdiğimizin işaretidir. Gençlerimiz hakkında yapılan her açıklama dikkate alınmalı ve herkes bu konuda açıklama yapmamalıdır. Şu anda Alperen Ocakları bu işi hakkıyla yapıyorsa tüm şehrin bu projeye sahip çıkması lazım. Bu projeye karşı tutumunuzu Kocaeli halkı dikkatle izliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu