Haber

Kartal Belediyesi Cadde ve Sokaklarda Asfalt Serme Çalışmalarına Devam Ediyor

Kartal Belediyesiilçenin en yoğun kullanılan cadde ve sokaklarında asfalt serim çalışmalarına devam ediyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in göreve geldiği 2019 yılından bu yana ilçede son 30 yılın en kapsamlı asfaltlama çalışmalarını yürüten Kartal Belediyesi, ilçenin tüm mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerin yaptığı çalışmalarda adliye, hastane gibi toplu kullanım alanlarına yakın ve vatandaşların sıklıkla kullandığı; Odak noktası Onat, İzmir, Bayburt, Karacabey, Kemaliye ve Samsun caddeleridir.

Kentin 6 noktasında yürütülen asfaltlama çalışması büyük ölçüde tamamlanırken; 6 noktada 1300 metre uzunluğunda 2 bin ton asfalt serildi. 14 mahallede çalışmalar devam ederken, 2022-2023 yılları arasındaki çalışmalarda yaklaşık 47.500 ton asfalt serildi.

Başkan Yüksel, göreve gelmeden önce Kartal’da asfalt seferberliği başlatma sözü verdiklerini hatırlatarak, çalışmaların aksatılmadan devam edeceğini belirtti. Yüksel, “Havaların ısınmasıyla birlikte Fen ve Mühendislik Müdürlüğümüz ekiplerimiz asfalt serimine hız verdi. Ekiplerimiz komşularımızın araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için gece gündüz çalışıyor. 1300 metre uzunluğunda 2 bin ton asfalt serimi yapıldı. 6 ayrı noktada büyük ölçüde tamamlandı.Tüm mahallelerimizde asfalt çalışmalarımız yaz boyu devam edecek.”

Kartal Belediyesi yetkilileri, havaların ısınmasıyla birlikte önümüzdeki aylarda Komşu İrtibat Merkezi ve ilçe muhtarlıklarından gelen talepler doğrultusunda Kartal’ın 20 mahallesinde çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu