Yaşam

KAF KAF Belgeseli’nin Türkiye Prömiyeri Çiğli’de Yapılacak

1966 yılında Varto’da meydana gelen depremin anlatıldığı KAFKAF belgeselinin Türkiye Prömiyerini Çiğli Belediyesi yapacak. Gösterimin ardından AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki ve usta oyuncu Ali Sürmeli seyirciyle buluşacak.

Avrupa’nın önde gelen festival ve salonlarında özel gösterimlerle seyirciyle buluşan Metin Dağ’ın yönetmenliğini yaptığı KAF KAF belgeselinin Türkiye Prömiyeri, 2 Mayıs Salı (bugün) Salı günü (bugün) saat 19:00’da Çiğli’nin ev sahipliğinde yapılacak. belediye. Çiğli Belediyesi Yoksul Baykurt Salonu’nda yapılacak gösteri ve söyleşi ücretsiz olacak.

Başkan Gümrükçü: “Tüm İzmirlileri bekliyoruz”

Tüm İzmirlileri KAF KAF belgeselinin Türkiye Prömiyerine davet eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Yaşayan büyük depremde yaşanan acı ve trajedilerin anlatıldığı KAF KAF belgeselinin Türkiye Prömiyerine ev sahipliği yapacağız. 19 Ağustos 1966’da Varto’dayız. Dünyanın dört bir yanına göç eden Varto’dan sağ kurtulanların trajik hayat hikayelerine tanık olmak isteyen herkesi bu anlamlı gecede yanımızda olmaya bekliyoruz. Bu vesileyle başta belgeselin yönetmeni Metin Dağ olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyor, kısa süre önce Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok yerde yıkıma neden olan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. çevre iller.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

eyupsultan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu