Haber

Jerusalem Post: İsrail hükümeti nerede?

Jerusalem Post gazetesi, “İsrail hükümeti nerede?” başlıklı başyazıda, saldırıya uğrayan İsrail yerleşimlerine yardım etmek için İsrail vatandaşlarının seferber edildiği ancak ‘hükümetin yaraları sarma konusunda etkisiz kaldığı’ belirtildi. Gazetenin yazısında, “İsrailli gönüllüler savaş zamanında harikalar yaratıyor. Sıradan insanların bu duruma müdahale etmesi dikkat çekici ve iç açıcı ama bunu yapmak onlara düşmemeli.”

‘HÜKÜMETİN BUNLARA YÖNELİK BİR KURULUŞU VAR’

Hükümetin Ulusal Acil Durum Yönetim Ajansı’na (NEMA) işaret ederek, “Hükümetin bu konuda bir kurumu var. O kurum nerede?” Soruyu soran gazete, NEMA’nın hükümet tarafından “boşaltıldığına” ve kurumun “yetki ve gücünün azaltıldığına” dikkat çekti.

‘BAKANLIKLARIN ÇOĞU SİLİNMİŞ VE ÇALIŞMAZ’

Jerusalem Post ayrıca Netanyahu hükümetindeki bakanlıkların Hamas’la savaş sırasında “işlevsiz” olduğunu belirten bir açıklamaya da yer verdi. İsrail Yerel Yönetimler Federasyonu Başkanı Haim Bibas, gazetenin aktardığına göre, “Hamas’la savaşın başlangıcından bu yana birden fazla bakanlık metruk ve işlevsiz durumda.” dedi.

Maliye Bakanlığı’nın en işlevsiz bakanlık olduğunu söyleyen Bibas, Dini Siyonist Parti lideri Maliye Bakanı Bezalel Smotrich’in Gazze sınırındaki İsrail yerleşimlerinde sivillerin tahliyesi için yerel yönetimlere yeterli bütçe sağlamadığını kaydetti. ve gerekli ekipmanlar. (DIŞ HABER)

resadiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu