Haber

İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanına silahlı saldırı: Bir kişi tutuklandı

Eski UYGUN Partisi Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen’e silahlı saldırıda yakalanan bir kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ergen, “Devletimiz çok yaşa. 48 saatlik süreçte bize devletin atamız olduğunu hissettirdiler.”

Silahlı saldırı sonucu ayağından yaralanan eski GÜZEL Partisi Manavgat İlçe Başkanı Hüseyin Ergen, saldırıya uğradığı evinin önünde basın toplantısı düzenledi. Ergen, “Dün yaşadığım olay gerçekten talihsiz bir olaydı. Saat 13.00 sıralarında eşim ve çocuklarımla birlikte evdeydim. Taziye yerine gittim. Yarım saat 45 dakika orada kaldım. Daha sonra eşim beni aradı markete gidelim dedi. ben de taziye alanından çıktım. evimin önüne geldim. yolda eşimi aradım ve hazırlan aşağı gel dedim, arabada seni bekliyorum . Bu güne kadar sicilim hiç zarar görmedi. Ben karakol görmemiş bir insanım. Hiçbir derdi olmayan bir insanım. Ailesiyle, işiyle ve kendi dünyası ile eğlenmeye çalışan bir vatandaşım. Araçta eşimi beklerken hiçbir beklentim yoktu, “Birden saldırıya uğradım” dedi.

“Şok olmuştum”

“Evet bu bir saldırıydı ama göğüs göğüse bir saldırı değildi” diye devam eden Ergen, şöyle devam etti: “Bu, hiç beklemediğiniz bir anda birinin sizi idam etmesinden başka bir şey değil. Tabii ki bu duruma çok şaşırdım. İlk önce arabamın sağ camındaki aralıktan bir silahın girdiğini gördüm. Yine iş başında.” Bu konuda herhangi bir tehdit almadım çünkü hiçbir düşmanım yok, kimseyle rekabetim yok, borcum ve borcum yok, hayatım boyunca polislik yapmadım. Kimseyle herhangi bir sorun yaşamadım. Bizi Manavgat’ta tanıyan herkes bilir ki biz ılımlı insanlarız, sorunlarımızı abartmayız. Bu yüzden şoktaydım. Peki ben kimdim? Bilmediğim şey, şahsın araca 4 el ateş ederek beni yaralama öngörüsünde bulunduğuydu. Ancak sadaka vermiştim. Nitekim dört el ateş edince silaha el konuldu. Silaha el konulduğunda durumun ciddiyetini anladım. Araçtan indim ve araçtan indiğimde tanıdık kişi araçta yanımdaydı. Bana nişan alarak ateş etmeye çalıştı. Hareket ederek belli kişinin mermilerini azaltmaya çalıştım. Ben o tarafa giderken, o da o tarafa doğru gelirken heyecandan silah tutukluk yaptı ama o koşarak, silahı içeri alarak yine orada kendisine verilen görevi tamamlamaya çalışıyordu. Bir kurşun sol bacağımın orta bölgesinden girip arka taraftan çıktı. Üst 2 cm ve 3 cm’ye çarpıyorsa atardamar vardır. Oraya varırsa hastaneye gitmek bile mümkün değil. “Allah’a şükür zor durumdan kurtuldum” dedi.

“Allah kolluk güçlerimize kolaylık versin”

Olaydan sonra polis ve jandarmanın her zaman yanında olduğunu belirten Ergen, “Bu konuyu kendilerine anlattım, kolluk güçlerimize, jandarmaya, polislerimize Allah hepsinden razı olsun. O günden beri uyumayan arkadaşlar tanıyorum. Dün sırf bu işi halletmek için bunu her vatandaş için yapıyorlar, kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum.” Yaşasın devletimiz. 48 saatlik süreçte bize devletin babamız olduğunu hissettirdiler. Buradan bu süreçte yanımızda olan tüm polislerimize, jandarmamıza, kolluk kuvvetlerimize ve her birine teşekkür ediyorum. Çok yaşasınlar. Bu neden oldu, neden oldu? İşin tuhaf tarafına baktığımda ödeyecek param yok. Bununla ilgili herhangi bir durum yaşanmadı. Ne olursa olsun, uzun vadede Devletimizin polisi ve jandarması bu konunun takipçisi ve soruşturmasını sonuna kadar yapacaktır. Herhangi bir siyasi partiden şüphelenmem mümkün değil. Sağ olsun bizi sevenler buraya geldi, hepsine teşekkür ediyorum. Siyaset insan odaklıdır. Siyaset insan odaklıdır. Politika, ülkede iyi bir adam olmakla ilgilidir. Hiçbir partiyi zan altında bırakmak istemiyorum. Yaşadıklarımız zor ama biz bunun çok gerisindeyiz. Benim yerime çocuklarım da olabilirdi. Çocuklarım ya da eşim yanımda olabilir. Böyle bir durumdan geri dönüş yoktur. Ben 13 yaşında babasını kaybetmiş bir adamım. 3 çocuğum da bunu yaşayabildi. Kimseye çekincemiz yok ama bazı şeyler canımızı sıkıyor. Bunun sonunda birbirimizi hep birlikte göreceğiz. “Elbette bunun sonunda ehil olanlar kazanacak” dedi.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, dün bir kişinin hayatına kast edildiğine dikkat çekerek, olayın faillerinin bir an önce bulunup cezalandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Şüphelilerden biri yakalanarak tutuklandı

Öte yandan olaya karışan şüphelilerden biri yakalandı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayın diğer iki failinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu