Yaşam

Hollywood yıldızlarından senarist grevine destek

MTV Sinema ve TV Ödülleri etkinliği, fiyat artışı ve çalışma saatlerinde düzenleme talebiyle 15 yıl sonra ilk kez greve giden Amerikan Yazarlar Derneği’nin (WGA) etkisiyle son anda iptal edildi.

Grev nedeniyle çok sayıda katılımcının törenden çekildiğinin duyurulmasının ardından canlı yayınlanması planlanan ödül töreni yerine önceden kaydedilmiş özel bir program yayınlandı.

Paramount Global’in müzik, müzik yetenekleri, programlama ve etkinliklerden sorumlu başkanı ve MTV Sinema ve Televizyon’un baş yapımcısı Bruce Gillmer, yaptığı açıklamada, aslında bu özel gece için çok iyi hazırlandıklarını ancak canlı etkinlikten uzaklaştıklarını söyledi. mevcut yazarların grevi nedeniyle.

Pazar günkü törende “komedi dehası” ödülüne layık görülen Jennifer Coolidge, “her yerde sanatçıların hakları için mücadele ettiklerini” söyledi. Ünlü oyuncu önceden kaydedilmiş bir video mesajında, “Bilirsiniz, neredeyse tüm büyük komediler büyük yazarlarla başlar” açıklamasını yaptı.

“The Last of Us” yıldızı Pedro Pascal da adil fiyatlar için “çok sıkı mücadele edenleri” överek ödülü aldı.

Senaryosunu Craig Mazin ve Neil Druckmann’ın yazdığı dizi “en iyi dizi” ödülünü alırken Pascal, “Craig ve Neil burada olamaz. Adil ücretler için kıyasıya mücadele eden WGA ile hepimiz dayanışma içindeyiz. Size minnettarız, sizi seviyoruz.” açıklama yaptı.

Amerikalı aktris Barrymore da MTV Sinema ve TV Ödülleri’nden çekilerek Hollywood’da yazarların yanında olduğunu gösterdi. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu