Haber

Hem yarıştılar hem eğlendiler

Nilüfer’de çocuklar oryantiring ile buluşuyor. Düzenlenen etkinlik ile çocuklar hem mahallelerini tanıyor hem de eğleniyor.

Nilüfer Belediyesi, çocukların yaz aylarını verimli geçirmeleri için birçok etkinlik düzenliyor. Bunlardan biri de oryantiring. Merkezde ve kırsalda bulunan çocukların mahallelerini daha yakından tanımalarını ve strateji geliştirmelerini amaçlayan oryantiring etkinliği eğlenceli dakikaların yaşanmasına neden oluyor.

Daha önce farklı mahallelerde gerçekleştirilen etkinlik son olarak Konaklı Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklar, harita ve pusula yardımıyla daha önce sahaya konulan nişanları bulmaya çalışarak keyifli bir gün geçirdiler. Çocuklar ellerindeki haritaları kullanarak sırayla belirlenen hedefleri aradılar. Haritada gördükleri yeri kendi mahallelerindeki yerle eşleştiren çocuklar elektronik cihaza okutarak parkurlarını tamamlamaya çalıştılar.

Ekipler halinde istenilen noktaları bulmaya çalışan mahalleli minikler oldukça heyecanlıydı. Parkuru önce bitirmek için mücadele eden çocuklar, bitiş noktasına önce varmak için var güçleriyle koştular. Belirlenen amaçlar için mükemmel bulan miniklerin mutluluğu için söylenecek bir şey yoktu. Etabı tamamlayan çocuklara daha sonra madalya verildi. Oryantiring etkinliğinin önümüzdeki günlerde farklı mahallelerde devam edeceği belirtiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu