Ekonomi

FinVolution’ın ilk çeyrek geliri uluslararası işlem hacminin artmasıyla yükseldi

SHANGHAI – Önde gelen bir fintech platformu olan FinVolution Group (NYSE: FINV), ilk çeyrek gelirinde kayda değer bir artış olduğunu bildirdi.

Şirket 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyreğe ilişkin denetlenmemiş mali sonuçlarını açıkladı ve gelir geçen yılın aynı dönemindeki 3,05 milyar RMB’den artışla 3,17 milyar RMB’ye ulaştı.

Şirketin bu çeyrekteki düzeltilmiş hisse başına kazancı (EPS) 2,08 RMB olarak gerçekleşerek finansal dayanıklılığını ortaya koydu. Gelirdeki büyüme, öncelikle uluslararası işlem hacminde yıldan yıla (YoY) %40,8’lik bir artışa ve toplam net gelirlere %18,8 oranında katkıda bulunarak yıllık %32,9’luk bir artış gösteren uluslararası gelirlere bağlanıyor.

FinVolution CEO’su Tiezheng Li, Çin pazarında bir önceki yıla göre %10,3 oranında artan güçlü işlem hacminin de gösterdiği gibi, şirketin “Yerel Odak, Küresel Bakış” stratejisinin etkinliğini vurguladı. Çin’deki ödenmemiş kredi bakiyesi de bir önceki yıla göre %4,4 oranında arttı.

Şirketin uluslararası pazarları güçlü bir büyüme sergilemeye devam etmiş, işlem hacmi bir önceki yıla göre %40,8 artışla 2,21 milyar RMB’ye ulaşmış ve ödenmemiş kredi bakiyesi bir önceki yıla göre %33,7 artışla 1,27 milyar RMB’ye yükselmiştir. Bu performans, FinVolution’ın çeşitli ülkelerdeki fırsatları yakalama kabiliyetini göstermektedir.

FinVolution’ın CFO’su Jiayuan Xu finansal performansla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bu çeyrekte net gelirlerin giderek arttığını, uluslararası gelirlerin önemli ölçüde büyüdüğünü ve toplam gelirin daha büyük bir bölümünü temsil ettiğini belirtti. Şirketin 31 Mart 2024 itibariyle likidite pozisyonu bir önceki yıla göre %10,1 artışla 8,53 milyar RMB’ye ulaştı.

İleriye dönük olarak FinVolution, ihtiyatlı bir iyimserlikle Çin pazarı için 2024 yılı işlem hacmi beklentisini 195,7 milyar RMB ile 205,0 milyar RMB arasında yineliyor. Bu da yıllık bazda yaklaşık %5,0 ila %10,0 arasında bir büyüme beklentisi anlamına geliyor. Şirket ayrıca, uluslararası piyasalar için 2024 yılı işlem hacminin 9,4 milyar RMB ile 11,0 milyar RMB arasında değişmesini beklemekte ve yıllık bazda yaklaşık %20,0 ila %40,0 oranında bir büyüme öngörmektedir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

FinVolution Group, Çin’de güçlü bir varlığı olan ve uluslararası pazarları genişleten, borçluları finansal kurumlarla buluşturan lider bir fintech platformudur. Şirketin yenilikçi teknolojileri ve kredi riski değerlendirmesi, dolandırıcılık tespiti, büyük veri ve yapay zeka alanlarındaki kapsamlı deneyimi, onu çevrimiçi tüketici finansmanı sektöründe bir öncü olarak konumlandırmıştır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-omerli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu