Haber

Eski belediye başkanı MHP’den İYİ Parti’ye geçti

UYGUN Parti’de bir transfer daha gerçekleşti. 2014 Yerel Seçimleri’nde MHP’den Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Tahir Akgemci, İYİ Parti’ye katıldı.

Konya Selçuk Üniversitesi’nde uzun süre görev yaparak emekli olan Akgemci’nin rozetini GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener’in taktı. Prof. Dr. Akgemci, birinci açıklamasında “Tüm gücümle partimin emrinde olacağım” sözlerini kullandı. GÜZEL Parti Kahramanmaraş Vilayet Lideri Avukat Ahmet Çabukel, “Değerli Tahir Akgemci hocamızın saflarımıza katılması bizleri çok mutlu etti. Kendisinin İYİ Parti ailesine büyük katkılar sağlayacağına olan inancımız tam” diye konuştu.

Tahir Akgemci kimdir?

Prof. Dr. Tahir Akgemci 1955 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 1979 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Selçuk Üniversitesi’nde misyona başlayan Akgemci, 1988 yılında yüksek lisansını, 1991 yılında ise doktorasını Selçuk Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda tamamladı.

2002 yılında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Kısmı, İdare ve Tertip Anabilim Dalı’nda Doçent, 2007 yılında birebir Anabilim Dalı’na Profesör olarak atandı. Akgemci, 1989-1992 yılları ortasında Selçuk Üniversitesi Niğde Eğitim Yüksekokulu Müdürlüğü, 1992-1993 yılları ortasında Niğde Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği ile Eğitim Fakültesi Dekan Vekilliği vazifesinde bulundu.

1993-1995 yılları ortasında Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Meslek Yüksekokulu Kurucu Müdürlüğü, 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, 2003-2010 yılları ortasında Selçuk Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü ve Ocak 2010-Aralık 2011 yılları ortasında da Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı vazifesini yürüttü.

2004 yılında State University of New York (SUNY) da “English as a Second Language (ELS) programını tamamladı ve birebir üniversitede akademik çalışmalarda bulundu. 2011 Aralık ayından 2 Kasım 2013’e kadar S.Ü. Rektör Yardımcılığı misyonunu sürdürdü. Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Konya Ticaret Odası ve KOSGEB başta olmak üzere birtakım kamu ve özel kesim kurumlarında Stratejik İdare, Vakit İdaresi, İnsan Kaynakları İdaresi ve Motivasyon mevzularında eğitim ve seminerler veren Akgemci, çok sayıda kurumda danışman olarak vazife yapmaktadır.

İş ve akademi dünyasına lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde derece sahibi, nitelikli yönetici ve akademisyen adayı yetiştiren Prof. Dr. Tahir Akgemci birebir vakitte Ankara Yeminli Mali Müşavir Odası’na kayıtlı Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçidir. Prof. Dr. Tahir Akgemci’nin işletmelerde geleceğin inşa edilmesi noktasında uygulanması gereken metotlar ve hizmet bölümü ile üniversitelerde stratejik idare ve toplumsal sorumluluk mevzularında kurum yöneticilerine bir kılavuz niteliği taşıyan “Stratejik Yönetim” kitabının yanı sıra Tedarik Zinciri İdaresi, KOBİ’lerde İdare, Girişimcilik, Meslek İdaresi, Vakit İdaresi, Davranış Bilimi, Çağdaş İdare ve Örgütsel Muvaffakiyetim ve İdare Bilişim Sistemleri alanlarında yayımlanmış çok sayıda kitabı, milletlerarası ve ulusal makaleleri bulunmakta. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu