Ekonomi

Erdoğan: Cumhuriyetimiz her zamankinden daha güvenli, emin ve ehil ellerde

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aslanlı Yol’un başlangıcındaki yerini almasının ardından başlayan törene, TBMM Lideri Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YETERLİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabine üyeleri. , yüksek yargı liderleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve kuvvet komutanları da Aslanlı Yol’dan geçerek mozoleye gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün mozolesine üzerinde ay yıldız bulunan çelengi bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Kitabı’nda şunları yazdı:

“Sevgili Atatürk, millet olarak ‘en büyük eserim’ dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına ulaşmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Tarihimizin bu önemli dönüm noktasında, azizinizi, yoldaşlarınızı, gözünüzü kırpmadan şehadetlere koşan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Her anını vatanımıza, milletimize hizmet etmekle geçen 21 yıllık iktidarımızda sizlerin güvenini hakkıyla korumaya çalıştık.

Türkiye’yi tarihinin en büyük yatırım atılımlarıyla buluşturan yönetim olarak, ittifak ortaklarımız ve milletimizle birlikte, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını ‘Türkiye Yüzyılı’ ile taçlandırmaya kararlıyız.

Cumhuriyetimiz her zamankinden daha güvende, emin ve ehil ellerde. Ruhun huzur içinde yatsın. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu