Haber

Düğün Konvoyu İstanbul’da Trafiği Engelledi

İSTANBUL’un ZEYTİNBURNU’nda otomobilleriyle düğün konvoyu yapan grup, caddeyi trafiğe kapattı. Yüksek sesle müzik çalan gruptan biri minibüse binerek havaya para fırlattı. Yolu kapatan sürücülere toplam 19 bin 446 lira ceza kesildi.

Zeytinburnu Abay Caddesi’nde otomobilleriyle düğün konvoyu yapan grup, yolu trafiğe kapatarak, yüksek sesle müzik çalarak yol ortasında oynadı. Konvoydan biri minibüsün üstüne çıkıp oynamaya devam etti. Bir süre sonra minibüsteki kişi cebinden çıkardığı 5 liralık banknotları havaya fırlattı. Caddedeki trafiği umursamayan konvoydakiler araçlarına binerek bir süre sonra ayrıldı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaptıkları çalışmada, 34 GER 754 plakalı aracın sürücüsünün yolu kapatarak HHS ile oynadığını, sürücü 34 MYG 54 TM plakalı aracın sürücüsünün ise HHS ile oynadığını tespit etti. 34 CVK 418 MAB plakalı araç, 34 BTP 81 M.Ç plakalı aracın sürücüsü ve 34 GTL 769 plakalı aracın sürücüsü ise YS plakalı aracın sürücüsünü yakaladı. Yakalanan sürücülere çeşitli gerekçelerle bin 446 lira para cezası kesildi.

Öte yandan HHS, M.Ç. ve YS ‘Ulaşım Araçlarının Karayollarında Kişilerin Canına, Sağlığına ve Mallarına Zarar Verebilecek Şekilde Sürülmesi ve Yönetilmesi’ konusunda süreç başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu