Haber

Depremzedelerin Oy Kullanması İçin Askılı Bilet Kampanyası Başlatıldı: Askılı Bilet Nasıl Alınır?

2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden hemen önce TÜLOV yeni bir kampanya duyurdu. Deprem nedeniyle şehrini terk etmek zorunda kalan depremzedeler için askıya alınmış bilet uygulaması başlatıldı. Peki askıya alınan bileti nasıl alabilirim? Başvurular nereden yapılıyor? Detaylar burada…

2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine bir aydan az bir süre kala yeni bir kampanya duyurusu yapıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası ikamet ettiği ili terk etmek zorunda kalan ve başka bir şehre taşınan depremzedeler için askılı bilet uygulaması başlatıldı.

Artan bilet fiyatları nedeniyle başlatılan bu uygulama ile depremzedeler yaşadıkları şehirde oy kullanabilecek.

Kampanyanın destekçileri arasında Türkiye Tanıtma Vakfı, Oy ve Ötesi, Türkiye Gönüllüleri, Eşitlik ve Dayanışma Derneği gibi birçok vakıf bulunuyor.

Sadece asılı bilet almak isteyen depremzedeler için değil, bu kampanyaya destek olmak isteyen gönüllüler için de nerelerden ve nasıl bağış yapılabileceğini araştırmaya başladı.

Askılı Bilet İçin Nereye ve Nasıl Başvurulur?

Depremzedelerin bilet alabilmesi ve gönüllülerin bağış yapabilmesi için resmi internet sitesi oluşturuldu. Depremzedelerin, askıya alınan bilet uygulamasının web sitesinde yer alan “bilet talep et” butonuna tıkladıklarında karşılarına çıkan formu doldurmaları gerekmektedir. Formu dolduran depremzedeler, seçmen kağıtlarının fotoğraflarını yüklemek zorunda. Kontrollerin ardından bilet isteniyor.

Aynı formda askıya alınan bilet kampanyasına bağış yapmak isteyenler siteden minimum 250 TL ile bağışlarını yapabilirler.

BİLETLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu