Haber

Çin’in Fuzhou Şehrinde Doxuri Tayfunu Nedeniyle Toplu Taşıma Geçici Olarak Durduruldu

Güneydoğu Çin’in Fujian eyaletindeki Xiamen şehrinin Siming semtinde su basmış bir yolda polis memurları, 28 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Zeng Demeng/Xinhua)

FUZHOU, 29 Temmuz (Xinhua) — Çin’in merkezindeki Fujian eyaletinin Fuzhou kentinde Doxuri Tayfunu’nun tetiklediği şiddetli yağmur ve fırtınalar nedeniyle 1. Seviye acil durum müdahalesinin başlatılmasının ardından Cumartesi sabahı otobüsler ve metrolar da dahil olmak üzere toplu taşıma aralıklı olarak durdu. durdu.

Bu yılın beşinci tayfunu olan Dokusuri Tayfunu, Cuma sabahı Fujian eyaletinde karaya çıkarak beraberinde kuvvetli rüzgarlar ve şiddetli yağmur getirdi.

Tayfundan etkilenen Fuzhou şehri, Cuma gününden bu yana hep şiddetli yağışlara maruz kaldı. Kentteki birçok meteoroloji gözlem istasyonu tarihin en yüksek günlük yağışını kaydederken, yağışlar bazı bölgelerde sele neden oldu.

Cuma günü saat 22:00 sularında komşu Jiangxi eyaletindeki Lichuan İlçesine doğru hareket eden Doxuri Tayfunu, kademeli olarak zayıflayarak tropikal bir fırtınaya dönüştü ve Cumartesi günü sabah 8:00 civarında Jiangxi eyaletinden ayrıldı.

Jiangxi’de toplam 19.000 kişi tayfundan etkilendi, 11.000 kişi tahliye edildi ve yaklaşık 1.600 kişi daha inanç bölgelerine yerleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu