Haber

Bursa ve İnegöl’de İmamoğlu fırtınası

BURSA (İGFA) . Sağanak yağışa rağmen İnegöl’de bekleyen kalabalığa seslenen Ekrem İmamoğlu, eski İdeal Ocaklar Önderi Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili olarak, “Sinan Ateş bu ülkenin değerli evlatlarından, en değerli akademisyenlerinden biriydi. Bak yeter artık Kanlıların bu milletin kıymetli evlatlarının canına kıymasına izin vermeyeceğiz” dedi. Bahsin başında Bursaspor tepeli şapkasıyla otobüste durduğu Bursa’ya değinen İmamoğlu, “Kınıyorum” dedi. Bu Sinan Ateş suikastı.Bu mesele asla çözülmemiş bir mesele olmayacak.Bu ülke yapanın yanında kalan memleket olmayacak.Bu ülke hak ve hukukun adaletin yerini bulduğu bir ülke olacak. Bu ülke mahkeme erkeğe göre hukuk erkeğe göre adalet erkeğe göre karar adama göre ülke olmayacak Türkiye Cumhuriyeti adaletin simgesi olacaktır. Allah’ım Sinan Ateş’i rahmetle anıyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Bursa milletvekilleri, milletvekili adayları, ilçe başkanları, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş ve İl Gençlik Kolları Başkanı Elifnur Yamak ile birlikte İnegöl’de. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Ekrem İmamoğlu, “Sabaha kadar seninle ıslanmaya geldim” dedi.

İmamoğlu’nun konuşması şöyle:

“Sana İstanbul aşkını getirdim. İnegöllü çalışkandır, İnegöllü yeteneklidir, İnegöllü işinde ustadır, elinden gelenin en iyisini yapar, ister mobilyacılık ister köftecilik. İnegöl’le ortak bir noktamız var, köfteciyim. 21 yaşında bu kardeş İstanbul’un ilk Akçaabat köftecisini açtı. Köfte yapmayı biliyorum. Ancak bana göre düzgün köftenin sırrı nerede biliyor musunuz? Köfteler malzeme kadar yoğurmaya da emek verdikçe daha lezzetli oluyor. Köftenin içine emek verince lezzeti artacaktır ama durumu idare ederseniz bir işe yaramayacaktır. Ülke olarak öyle bir dönemdeyiz ki, ne yaparsak yapalım en uygun ve doğru olanı yapmak zorundayız. Vatandaş olarak, idareci olarak başka çaremiz yok. ‘Durumu yönetelim, bugünü kurtaralım’ anlayışı bize gidecek yer bırakmadı. Durumu idare ederek denizi bitirdik, ülkenin kaynaklarını yok ettik. Kaynakları tüketmekle kalmadılar, milletimizin ortasını da karıştırmaya başladılar. Oysa hepimiz yüzyıllardır aynı şeylere ağlıyor, aynı şeylere gülüyoruz. Bize ikilik kattılar, bu yanlış zihniyet bizi hep sorunlarla boğuşmaya zorladı.”

‘HER ŞEYDEN KÖTÜDÜK’ DİYE KENDİNİZİ TÜKETMEYİN, ‘Yeter’ DİYECEĞİZ

“21 yıldır ülkeyi yönetiyorlar ama bir arpa boyu gidemedik. Bize hala ‘çek’ diyorlar ve hala ‘yanak’ diyorlar. 21 yıl yapamadın da şimdi mi aklına geldi? 21 yıl önce iktidara geldiklerinde ekonomide 16. sıradaydık. Şu anda 21. sıradayız. Bakın her taraf kötü değil sanırız böyle bir şey. ‘Hangi kangren sorununu çözdünüz’ diye sorun. Soruna herhangi bir çözüm bulamadılar. Bize birebir sorun çıkaran bir hükümet. Beyin sarsıntısı sorunu yaşadık, yine orada, insanlarımızı kaybettik. Ekonomik kriz, yoksulluk, yine işsizlik. ‘Eskiden daha kötüydü’ diyerek avunmayın, ‘Yeter’ diyeceğiz. Bakın bunun bize bir faydası yok ve geçmişin tartışmalarına dönmek istemiyorum. Buna takılıp kalmayacağız, önümüze bakacağız, geleceğe bakacağız. Millet İttifakı bu anlayışla kurulmuştur. Çok değerli bir şey oldu. Türkiye’nin bütün ana siyasi akımları bir araya geldi. Çünkü sorun Türkiye’nin sorunu, sorun bu ülkenin çocuklarının sorunu, sorun bu ülkenin gençlerinin sorunu. Hepimizin refah ve memnuniyet içinde yaşama sorunu ülkenin kalkınma sorunudur. Topluma barışı getirmek için çalışacağız.”

BUNU AÇIKÇA KONUŞALIM, DEMOKRASİYİ BU SEÇİMDEN SONRA KURACAĞIZ

“Millet İttifakının gücü bir kişinin, bir partinin, bir zihniyetin gücü olmayacak, milletin gücü olacaktır. Millet ittifakının milletin gücü olduğunu görmek için İstanbul’a bakın, Ankara’ya bakın. Vallahi kimsenin partisine bakmadan hizmet ettik. Hiçbir ilçeyi partisine bakmadan ayırmadık, ziyaret ettik, yine yapacağız. Bizim iktidar anlayışımızda o parti, bu parti yoktur. Bunu en başından beri söyledik. Hem 13. Cumhurbaşkanımız olacak Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözü, hem de YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener Hanım’ın sözü. ‘Parti olmayacaksın, millet için çalışacaksın.’ Biz her zaman millet için çalışıyoruz. İstanbul’da bu anlayışla hizmet verdiğimizi vicdan sahibi herkes bilir. Biz insan ayrımı yapmadık. İstanbul’un 25 belediyesi benim de üyesi olduğum CHP’den değil. CHP’li değil ama hepsini bir arada tuttuk, hepsine hizmet ürettik. Yarın iktidara geldiğimizde Millet İttifakı Bursa’ya da İnegöl’e de böyle bakacak. AK Partilidir, o partilidir, bu partilidir bakmayacak, milletini ayırt etmeyecektir. Üstelik her görüşe sahibiz. İttifakın 6 siyasi partisi var. 6 farklı görüş geliyor ama şunu net olarak söyleyelim, demokrasiyi bu seçimden sonra inşa edeceğiz. Gücümüzü milletten alacağız, yüzümüzü millete çevireceğiz. 15 Mayıs’ta iktidar partisi Millet İttifakı olacak. Ama dayanak güç millet olacak, 15 Mayıs’ta siz olacaksınız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu