Ekonomi

Borsa İstanbul’da kapanış: BİST 100’de ivme kaybı devam etti

Investing.com – BİST 100Güne yükselişle başlayan endeks, satışlarla birlikte 5.100 seviyelerine kadar geriledi.

BIST 100 endeksinin ilk saatlerde 5.175 puana yükselmesinin ardından bu noktadan gelen satışlar gün boyu kısalarak 5.100 seviyelerine kadar geriledi. Kapanışa reel önlem tepkisi veren borsada endeks son saatte yüzde 0,25 düşüşle 5,120 seviyesinde.

BIST 100, haftanın ilk yarısında yükselirken 5.200 seviyesinde dirençle karşılaştı ve ardından 5.150 – 5.200 bandında yatay kalarak haftanın kapanış gününde ivme kaybetti.

Borsa İstanbul bugün perakende satış, bina, turizm, sporVe iletişim % 1’in üzerinde değer faydasına sahipti. Bu değil maden ürünleri, Baskı, toplu taşıma, TekstilVe bankalarSatıcıların bugünkü hareketi borsayı aşağı çekti.

Son saate girildiğinde bugün BİST 100’de en çok yükselen paylar %5 bandında yükseliş gösteriyor. ALFAS, GESANVe SOKMgerçekleşti.

Bugün en çok düşen hisseler %2 bandında. AKFGY, KCAERVe MAVİ oldu. Günün en aktif hisseleri KOZAL, KRDMDVe EREGLoldu.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır bugünkü yorumunda şunları yazdı:

Dış piyasalardaki olumlu seyir bugün Asya ve Avrupa piyasalarında da devam etti. Ancak dünkü olumlu seyrin ardından ABD piyasaları güne satıcılı başladı. Önde gelen endekslerin ortasında Nasdak%0,37 düşerken, Dow Jones%0,4 ve S&P 500%0.2 düştü.

Author: Günay Caymaz

ilichaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu