Haber

Amedspor’a ırkçı saldırı: 7 kişi gözaltına alındı, 3 emniyet müdürü görevden alındı

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, TFF 2. Lig’de oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçı ve ardından yaşanan ırkçı saldırılarla ilgili açıklama yaptı.

Cumhuriyet Başsavcılığı, başlatılan soruşturma kapsamında stadyumda görevli özel güvenlik görevlileri AT, AD ve SK’nin de aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bursa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kentteki tüm spor faaliyetlerinde alınacak tedbirlerin, müsabaka öncesi ve sonrasını yoğunluk oranında kapsayacak şekilde planlandığı ve uygulandığı belirtildi. izleyicinin etkinliği ve kapasitesi.

Açıklamada, Bursaspor-Amedspor maçındaki olaylardan sorumlu olan 3 güvenlik yöneticisinin görevden uzaklaştırıldığı, bu kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, pankartın açılmasına karışan kişiler hakkında teşhis, tespit ve yakalama çalışması adı verilen bir süreç yürütüldüğü, bunun son dakikalarda soyunma odasında meydana gelen saldırıyla ilgili olup olmadığı belirtildi. Maçın ardından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda süreç başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu