Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İleri, Sinop’ta konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Ömer İleri, “Togg sürecinde bir kez daha gördük ki maalesef Türkiye’deki muhalefet anlayışı, milli birliği sağlamamız gereken konularda dahi sadece eleştirmek, yıkmak adına çok üzücü yaklaşımlar sergiliyor.” dedi.

Türkiye Yüzyılı Kent Buluşmaları kapsamında beraberindeki heyetle Sinop’a gelen İleri, bir çay bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de AK Parti iktidarının üzerinden 20 yıl geçtiğine işaret eden İleri, geride kalan 20 yılda her alanda önemli basamaklar kaydedildiğini söyledi.

Dünyada yaşanan ekonomik, besin ve güç krizlerine karşın Türkiye’nin büyümesini sürdürdüğüne dikkati çeken İleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Türkiye Yüzyılı belgesinin her aşamasıyla ülkenin geleceği adına farklı bir vizyon ve görüş içerdiğini dile getirdi.

AK Parti’nin ortaya koyduğu vizyona karşı muhalefet partilerinin tavır ve davranışlarının kamuoyu tarafından yakından takip edildiğini anlatan İleri, “Togg sürecinde bir kez daha gördük ki maalesef Türkiye’deki muhalefet anlayışı, milli birliği sağlamamız gereken konularda dahi sadece eleştirmek, yıkmak adına çok üzücü yaklaşımlar sergiliyor. Türkiye Yüzyılı, inşallah siyasetin de üslubunun ve tarzının değiştiği bir yüzyıl olacak. Muhalefet, demokrasiler için mutlaka çok önemli bir organ. İnşallah hep beraber göreceğiz ki yeni yüzyılda muhalefetin de milli olduğu günler gelecektir.” sözünü kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine atılan iftiranın, CHP’nin bir milletvekili tarafından adete sahiplenildiğini aktaran İleri, şöyle konuştu:

“CHP üst idaresi, bu argüman konusunda hiçbir açıklamada bulunmadı. Çabucak ardından CHP milletvekilleri adeta bir mahkemeyi bastı. Yargıya parmak salladılar ve tehdit ettiler. Burada hukuk devleti anlayışlarını da göstermiş oldular. Çabucak ardından CHP Genel Lideri, maalesef uyuşturucu kaçakçılığına göz yumulması noktasında akla hayale gelmeyecek bir iftirayı lisana getirdi. İşte bu üç gelişme bizlere bir defa daha hatırlattı ki karşımızdaki muhalefet, maalesef bu milletin en büyük özelliklerinden biri olan devlet geleneğine, devlet kültürüne vakıf olamamış durumda.”

İleri ve beraberindeki heyet, daha sonra kentte ziyaretlerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu