Haber

AK Parti Eskişehir İl Başkanı URAYSİM Projesi’ni eleştirdi

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Milli Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi (URAYSİM) Projesi ile ilgili açıklamalarını eleştirdi.

Reyhan, yaptığı açıklamada, Büyükerşen ve CHP Eskişehir İl Başkanlığı’nın mahkemenin iptal kararını sevinç çığlıkları atarak paylaşarak URAYSİM Projesi’nin Alpu Ovası’ndaki verimli tarım arazilerini işgal ettiği yönünde yanlış bir algı oluşturduğunu belirtti.

Reyhan, Alpu Ovası’nın 4.5 milyon metrekare olduğunu ve projenin ovanın yüzde 1’ini dahi kapsamadığını belirtti.

“URAYSİM Projesi’nin yapılması için Alpu Ovası’nın tamamının kamulaştırılacağı algısı bile oluşturuldu. Tarım alanı olduğu söylenen Alpu yolu üzerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 adet beton santrali, imar inşaat alanı , makine ikmal sahası, ulaşım hizmetleri alanı, Odunpazarı Belediyesi’ne ait arıtma tesisleri, otopark alanı ve Odunpazarı Belediyesi’ne ait hayvan barınağı bulunmaktadır. Bu alanlar tarım alanı değil miydi? Tarım arazileri üzerinde mi yer kaplıyormuş gibi algı yaratan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Tarım arazilerini yüzde 1’e tekabül etmeyen alan için tarım arazilerini kurtardığımızı sanan Belediye Başkanı’nın asıl amacının ne olduğu çok açık. URAYSİM Projesi’nin ve şehre kazandıracaklarının önüne geçmektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu