Haber

Adana’da Sami Bey Apartmanı’nın yıkılma anı

Kahramanmaraş merkezli depremin yıkımı gün geçtikçe ortaya çıkıyor.

Binaların güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler, depremlerin yıkıcı gücünü gözler önüne seriyor.

Adana’nın Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi 81215. Sokak’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki ilk depremde depremden etkilenen 45 kişinin yaşadığı Sami Beyefendi Apartmanı’nın yıkımına ait güvenlik kamerası görüntüleri , da elde edildi.

Yakındaki başka bir binanın kameraları tarafından kaydedilen görüntülerde, sarsıntılar başlarken park halindeki araçlar ileri geri hareket ediyor.

Sami Bey Apartmanı görevlisi İsmail Tekin ve ailesinin binayı terk ettiği kayıtlarda, diğer 3 kişinin kaçmaya çalışırken binanın çöktüğü görülüyor.

Eşi, iki çocuğu ve torunuyla birlikte çöken apartman dairesinden sağ kurtulan Tekin, beyin sarsıntısı geçirmeden bir süre önce ameliyat olduğunu, sabah hasta uyandıktan birkaç dakika sonra beyin sarsıntısının başladığını anlattı.

“Dışarı çıktıktan sonra bina ikiye bölündü”

Binanın önündeki parka varır varmaz binanın ortasından kırılmış ve üst kısmı devrilmişti. Sonra geri kalanı çöktü. Arkamızdan üç kişi geldi. Anne ve baba hayatta kaldı, ancak kızları enkaz altında kaldı. Hayatlarımızı kurtardık ama her şeyimizi kaybettik. Maalesef birçok apartman sahibi de hayatını kaybetti. Artık kalacak yerim olmadığı için ailemle birlikte köye döneceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu